TARIM ALANLARI İŞGALDE - HÜRRİYET ÇUKUROVA - 25.04.2004

GENEL MERKEZ ( )
27.04.2004 (Son Güncelleme: 15.07.2008 11:43:56)

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ’NDEN EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF.DR. HÜSEYİN ÖZBEK, ADANA’DA VERİMLİ TARIM ARAZİLERİ VE NARENCİYE BAHÇELERİ ÜZERİNE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE İŞYERLERİ YAPILMASINI ELEŞTİRDİ.
 

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NCA (ZMO) DÜZENLENEN FORUMDA KONUŞAN PROF.DR. HÜSEYİN ÖZBEK, BİR ÇOK ÜLKEDE TOPRAK KORUMA KANUNLARI KATI ŞEKİLDE UYGULANIRKEN, TÜRKİYE’DE KAYIPLARA RAĞMEN TOPRAĞIN KORUNMASI İÇİN ÇALIŞMA YAPILMADIĞINI SÖYLEDİ. ÖZBEK, “KONUT VE SANAYİ KURULUŞLARININ İNŞASI, ALTYAPI ÇALIŞMALARI VE HAMMADDE ÜRETİMİ SIRASINDA TOPRAK HEBA EDİLİR. ELBETTE KONUT YAPILACAKTIR. ELBETTE SANAYİ GELİŞECEKTİR. SORUN İYİ, KÖTÜ TOPRAK AYRIMI YAPMADAN DEVAM ETMESİDİR” DEDİ.
 

BELEDİYE TALANCI
 

ZMO ADANA ŞUBE BAŞKANI AYHAN BARUT İSE TOPRAĞIN KORUNMASINDA BELEDİYELERİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADIĞINI İDDİA EDEREK, “YILDA 3 ÜRÜN ALINABİLEN BÖLGEMİZDE 1’İNCİ SINIF TARIM ARAZİLERİNİN SON YILLARDAKİ EN BÜYÜK TALANCISI BELEDİYELERDİR. BELEDİYELER MÜCAVİR ALANLARINI GENİŞLETEREK ÇOK BÜYÜK ÖLÇEKTEKİ TARIMSAL ALANI AMAÇ DIŞI KULLANIMI AÇMAKTADIR” DİYE KONUŞTU.

Okunma Sayısı: 764