"KARADENİZ`DE BALIKÇILIK" ÇALIŞTAYI

TRABZON ŞUBE ( )
13.03.2017 (Son Güncelleme: 14.03.2017 11:24:49)

Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubemizce 8 Mart 2017 Çarşamba günü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda "Karadeniz`de Balıkçılık" Çalıştayı düzenlendi.

Üreticisinden tüketicisine, avcısından işleyicisine bilimini yapan, yönetmeliğini hazırlayan ve uygulayanlara kadar herkesin görüş bildirdiği, sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı "Karadeniz‘de Balıkçılık" çalıştayımız büyük ilgiyle ve yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Çalıştaya Trabzon Valimiz Sayın Yücel YAVUZ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Cahit GÜLBAY, Ortahisar Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Suat HACISALİHOĞLU, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, akademisyenler, üreticiler, çok sayıda davetli, meslektaşlarımız ve sektör çalışanları katıldı.

Çalıştayın ilk oturumunun moderatörlüğünü Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Muhammet BORAN üstlenirken, ikinci oturumun moderatörlüğünü KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Ertuğ DÜZGÜNEŞ yaptı.

İlk oturumda; KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun ERÜZ "Karadeniz`de Oşinografik Yapı ve Balıkçılık" konusu hakkında bilgiler verdikten sonra, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Muzaffer FEYZİOĞLU "Karadeniz Ekosistemi", Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlhan AYDIN da "Karadeniz`de Balıkçılık Araştırmaları" hakkında bilgiler verdi ve oturumun ilk bölümü tamamlandı.

İkinci oturumda; Trabzon İç Su Ürünleri Üretici Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin SALİHOĞLU "Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Sorunları", KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nadir BAŞÇINAR "Yetiştiricilik Araştırmaları ve Sektörel Beklentiler", Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi ARPA "Balıkçılık Perspektifi", Sınırlı Sorumlu Doğu Karadeniz Balıkçılık Kooperatif Birlik Başkanı Ahmet MUTLU "Kıyı Balıkçılığının Sorunları ve Beklentileri", KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Ertuğ DÜZGÜNEŞ "Balıkçılık Yönetimi", KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevim KÖSE "İşleme ve Değerleme", GTHB Trabzon İl Müdürlüğü Şube Müdürü Bayram SANCAR "Balıkçılık Mevzuat Uygulamaları" konularında bilgiler verdiler.

Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi olarak "Balığı hep beraber hem yiyelim hem tartışalım" sloganıyla gerçekleştirdiğimiz çalıştayımıza katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza, paydaş ve ilgililere teşekkür ediyoruz.

 

Okunma Sayısı: 153
Fotoğraf Galerisi