TARIMDA FARKINDALIK EĞİTİMİ

TRABZON ŞUBE ( )
22.03.2017 (Son Güncelleme: 10.05.2017 12:25:48)

14 Mart 2017 tarihinde Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubemizce hayata geçirilen ve ilkokul öğrencilerinde tarım bilincinin oluşturulmasına yönelik ikinci faaliyet olan "Balık üretiminin öğretilmesi ve çocuklarda balık tüketilmesinin arttırılması" eğitimi Maçka Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapıldı.

Altındere Mahallesi‘nde gerçekleştirilen uygulama sayesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü‘ne ait olan yavru balık üretim tesisinde Ce-Zi-Ne Kardeşler İlkokulu 4. Sınıfı‘nda öğrenim gören yaklaşık 50 öğrenciye balık üretiminin anlatılması ve bu sayede balığı yumurta ve yavru halinde görerek nasıl üredikleri, insan sağlığı ve beslenmedeki önemi konularında bilgi verildi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Coşkun KUTUROĞLU, ilkokul öğrencilerinde tarım bilincinin oluşturulması projesi sayesinde ilkokul çağındaki çocuklara balık üretiminin öğretilmesi, çevreye daha duyarlı nesiller yetiştirilmesi adına doğayı seven, onu anlayan bir öğrenci kitlesi oluşmasının hedeflendiğini vurguladı. uygulamalı etkinlikte Coşkun KUTUROĞLU, balığın insan beslenmesindeki önemi, üretilmesi ve tüketilmesi hakkında öğrencilere bilgi verdi. 

 

Okunma Sayısı: 124
Fotoğraf Galerisi