"JEOTERMAL TEHLİKESİ!"26.04.2017 "MANŞET GAZETESİ"

MANİSA ŞUBE ( )
05.05.2017 (Son Güncelleme: 08.05.2017 10:29:13)

 "JEOTERMAL TEHLİKESİ!" 26.04.2017 "MANŞET GAZETESİ"

ZMO Manisa Şubesi Başkanı İbrahim Demran;

Tarım alanlarının enerji şirketleri tarafından tahrip edilmesine yol açan ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu tartışılan jeotermal enerji kuyularının Manisa‘yı tehdit ettiğini belirten Manisa ZMO Başkanı İbrahim Demran, acil önlem alınmasını söyledi.

Demran bunu, Manisa‘nın önündeki en sorun olarak niteledi.

"ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMALIYIZ"

Bir jeotermal musibetiyle önce Alaşehir tanıştı, Sarıgöl tanışıyor, şimdi buralarda tanışacak. Manisa‘nın her yerinde var çünkü. Aydın‘da şuanda onlarca dava var. Tarım alanlarına olan etki nedeniyle değil, orada yaşayan insanların sağlıklarıyla ilgili. Yakında Manisa‘da da bu davalar başlayacak.

"İklim bu kadar önemliyken ve Manisa toprakları da ziraata bu kadar elverişliyken bizim topraklarımızın çeşitli amaçlarla kaybına artık tüccarıyla, çiftçisiyle, mühendisiyle, devletteki memuruyla hepimizin sahip çıkması ve özellikle siyasilerimizin Manisa topraklarının korunması konusunda elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekiyor.  Manisa‘nın tamamının tarımsal sit alanı olmasını istiyoruz. Aksi takdirde 10 yıl sonra inanın konuşacak bağımız belki bu kirleticiler nedeniyle kalmayacak. Önümüze en temel sorun olarak bu konu karşımıza çıkıyor" dedi. 

  TARİH: 26.04.2017

 

 

 

Okunma Sayısı: 36
Fotoğraf Galerisi