TMMOB ZMO İZMİR ŞUBESİ ŞANLIURFA -GAZİANTEP GEZİSİ (24-26 KASIM 2017)

İZMİR ŞUBE ( )
27.09.2017 (Son Güncelleme: 27.09.2017 10:16:00)

 TMMOB ZMO İZMİR ŞUBESİ

GAZİANTEP ŞANLIURFA GEZİSİ

24-26 KASIM 2017

  1. GÜN: Sabah erken saatte İzmir havaalanında  buluşup 07: 00 Pegasus hava yolları ile Adana ya uçuyoruz. Adana da bizi bekleyen aracımıza geçip şehir içinden geçerek Seyhan barajını ve yeni adana`yı görüp,  Köprü- geçit anlamına gelen antik kent Zeugmaya  gidiyoruz. Büyük İskender`in generallerin den Selevkos Nikator un kurduğu ve mozaikleri ile ünlü kentin gün ışığına çıkan kısımlarını görüp, Birecik de Fırat`ın eşsiz manzarası ile Urfa ya geçiyoruz. Öğlen yemeğimizi alıp Tarihin en güzel şehirlerinden biri olan ve kesişen yollar anlamına gelen Harran a geçiyoruz. Burada Ulucami`yi görüp bir kültür evinde misafir oluyoruz. Karınca evleri gezip yapısı ile ilgili bilgiler alarak mahalli giysilerle fotoğraf çekildikten sonra tarihin ilk rasathanesini görerek Urfa ya dönüyoruz. Otelimize yerleşip istirahat ettikten sonra akşam yemeğimizi otelde alarak sıra gecemizin yapılacağı mekana geçiyoruz. Burada unutulmaz bir gece yaşayıp yöresel müziklerle coşarak önümüzde yoğurulan çiğ köfte`nin ayranın ve şıllık tatlısının tadına doyamıyoruz. Çaylarımız ise tabiki kaçak çay olacak. Sıra  gecesi çıkışında Balıklı gölü, kaleyi, İbrahim peygamber makamını , Aynı Zeliha gölünü görüp niyet dileyerek balıklara yem atarak gece kurulan ciğer tezgahların dan ciğer tadarak otelimize dönüyoruz. (URFA DEDEMAN OTEL )

2.GÜN: Sabah otelimizdeki açık büfe kahvaltı sonrası eski bir gümrük hanına ve kazaz bedestenine giderek kahvelerimizi yudumluyor ve alışveriş yaparak Urfa`yı  terk ediyoruz. Dünyanın en eski tapınağı olan Göbekli tepeyi gezdikten sonra , Birecik e geldiğimizde Kelaynak kuşlarının üreme çiftliğini gezip siyah gülü ile meşhur Halfeti ye geçiyoruz. Atatürk barajı ile suların altında kalan köyleri ve incilin 4 yazarından biri olan Yuhanna nın incilini yazdığı Rumkale`yi tekne gezimizde görüp fotoğraflıyor ve Gaziantep e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep e geldiğimizde kaleyi görüyor ve Zeugmadan çıkan mozaiklerde sergilendiği mozaik müzesini geziyoruz. Gaziantep`e özgü sedef sanatını görmek için bir sedef atölyesine gidip alışveriş yaparak otelimize geçiyoruz. Akşam serbest zaman içinde bakırcılar – baharatçılar –yemeniciler çarşılarını ve Antep in ünlü pasajlarını (büyük pasaj-söylemez pasaj vb.) geziyoruz. Akşam yemeğini  nerde yeseniz` de yemek sonrası Tahmis kahvesinde kahve (özellikle menengiç  kahvesi ) içmeyi ihmal etmeyin. Konaklama Otelimizde.(  ŞİREHAN  OTEL )

3.GÜN: Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası dünden aklınızda kalan alışverişleri tamamlaya bilir Antep e özgü kahke (kurabiyelerden) unlu fıstıklı helvadan, baklavadan alabilirsiniz. Alışverişimizi tamamlayıp öğlen yemeğimizi alarak (Tercihan İmam Çağdaş veya Şirvan da ) Adana ya doğru yola çıkıyoruz. Adana da Altı kata geliyor küçük saat ve büyük saati görerek serbest zaman içinde ünlü bir Şırdan Dolmacısın`dan dolma yiyebilir, Adananın ünlü tatlıcılarından (halka,  taş kadayıf vb.) tadılabilir bici bici yiyebilirsiniz. Belirlenen saatte yeniden toplanıp aracımız ile havaalanına geliyor ve 20:00  Pegasus   hava yolları   uçuşu  ile İzmir`imize  varıp hediyeliklerimizi, yiyeceklerimizi ve anılarımızı alarak bir dahaki CAN TUR İZMİR Programında buluşmak üzere ayrılıyoruz.

FİYATA  DAHİL OLAN HİZMETLER

İzmir- Adana- İzmir uçak bileti

Adana dan başlayıp Adana da biten tur  ulaşımı

Türkçe rehberlik

Tursab seyahat sigortası

Şanlıurfa Dedeman otel 1gece yarım pansiyon konaklama

Gaziantep Şirehan otel 1 gece oda kahvaltı konaklama  

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Sıra gecesi bedeli- Müze ören yeri girişleri- Halfeti tekne turu - Öğlen yemekleri

Gidişteki kahvaltı - Dönüşteki akşam yemeği

NOT : Bu  tur programında  müze, ören yeri , milli parklar , kelaynak çiftliği girişi, halfeti tekne turu ve bize özel sıra gecesi için toplam 160 TL Tur esnasında otobüste alınacaktır.

Ücret : Double Odada Kişi Başı 650 Tl

             Single Oda: 800 Tl

Başvuru ve Kayıt: TMMOB ZMO İzmir Şubesi (Ücret Başvuru Sırasında Alınacaktır)

Kontenjan 38 kişi ile sınırlı olduğundan kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacak ve ödemesi yapılan başvurular dikkate alınacaktır.

Not: Maximum kart ile yapılan ödemelerde taksitlendirme yapılacaktır.

@@@Programın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için son başvuru 10 Kasım 2017 tarihine kadardır.

 

Okunma Sayısı: 235