TARIMDA SİYASET KRİZİ - GÜNCEL - 26.04.2004

GENEL MERKEZ ( )
06.05.2004 (Son Güncelleme: 06.05.2004 14:21:56)

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI (ZMO) GENEL BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN, TÜRKİYE’NİN TARIM SEKTÖRÜNE İLİŞKİN YENİ VE BÜYÜK BİR KALKINMA HAMLESİ BAŞLATMASININ ZORUNLU OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

GÜNAYDIN, GAZİANTEP’TE DÜZENLENEN “ZMO 39. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI” NDA, TÜRK TARIM SEKTÖRÜNÜN 2000’Lİ YILLARDA YA HİÇ GELİŞMEDİĞİNİ YA DA GERİYE GİTTİĞİNİ SAVUNDU.

TÜRK TARIM SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN YENİ VE BÜYÜK BİR KALKINMA HAMLESİ BAŞLATILMASI GEREKTİĞİNİ, ZMO OLARAK BUNUN İÇİN ÇABA HARCADIKLARINI BİLDİREN GÜNAYDIN, ŞÖYLE KONUŞTU:

“TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI’NI, TARIMIN YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLAN HERKESİ BİZE BU ÇABAMIZDA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM. TÜRKİYE’Yİ TARIMDAN, SANAYİDE VE HİZMETLER SEKTÖRÜNDEN BAŞLAYAN EŞ ANLI BİR GELİŞME KAVRAMI ÇERÇEVESİNDE YENİDEN YAPILANDIRMAK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA ÇAĞRIYORUM.”

GÜNAYDIN, 1980’DEN BU YANA TARIMIN GELİŞME EĞİLİMLERİNDE SÜREKLİ BİR GERİYE GİDİŞ YAŞANDIĞINI, 2003 YILI VERİLERİNİN GERİYE GİDİŞİN HIZLANDIĞINI ORTAYA KOYDUĞUNU, BU TABLOYA SEYİRCİ KALINMAYACAĞINI BELİRTTİ.

GAZİANTEP VALİSİ LÜTFULLAH BİLGİN DE KONUŞMASINDA “EKONOMİK KALKINMANIN YALNIZCA SANAYİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEĞİ” GÖRÜŞÜNÜN YALNIŞLIĞINA DİKKAT ÇEKİP, EKONOMİK KALKINMANIN TÜM SEKTÖRLERE ÖNEM VERİLEREK BAŞARILABİLECEĞİNİ VURGULADI.

CHP MİLLETVEKİLİ GÜROL ERGİN, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ASIM GÜZELBEY, ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANI ÖMER CAN, SANKO HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI ADİL KONUKOĞLU VE ZMO ŞUBE BAŞKANI KARACA BOZGEYİK DE KONUŞMALARINDA TÜRK TARIM SEKTÖRÜNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU.

Okunma Sayısı: 525