ESKİŞEHİR ŞUBE ZİYARETLERİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
09.01.2018 (Son Güncelleme: 09.01.2018 17:28:34)

 

ESKİŞEHİR BİLECİK VETERİNER HEKİMLERİ ODASININ ŞUBEMİZİ ZİYARETİ

04 Ocak 2018 tarihinde, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet KIZILİNLER ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şubemizi ziyaret ederek, Yönetim Kurulu‘na yeni görevinde başarılar dilediler. Karşılıklı ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

 

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANININ ŞUBEMİZE ZİYARETİ

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KURT, Alpu`ya yapılması planlanan kömürlü termik santral konusunda; santral kurulması düşünülen alanın tarım arazisi vasfından çıkarılarak üzerinde tesis yapılabilir alana dönüştürülmesi için yapılan oylamada, red oyu kullanan Odunpazarı Ziraat Odası ve Eskişehir Şubemizi ziyaret etti.

Termik santral kurulması düşünülen alanın tarım arazisi vasfından çıkarılarak üzerinde tesis yapılabilir alan haline getirilebilmesi için yapılan oylamada, karar çıkabilmesi için 7 kabul oyu gerekirken 6 kabul olunca 2/3 çoğunluk sağlanamadı. Başkan KURT, yapılan oylamada red oyu veren Odunpazarı Ziraat odası ve Eskişehir Şubemizi ziyaret ederek, verdikleri karar için teşekkür etti.

Başkan KURT, ilk olarak Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin ŞEN`i ziyaret etti. Başkan KURT, gerçekleştirdiği ziyarette, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanının Eskişehir için çok büyük bir kahramanlık yaptığını söyledi. Termik Santralin sağlığa ve çevreye zararlı olduğunu herkesin bildiğini belirten Başkan KURT, yapılan oylamada red oyu verdiği için Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin ŞEN`e teşekkür etti. Bu konuda ısrarcı olunmaması gerektiğini ifade eden Başkan KURT, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin ŞEN`e "Verdiğiniz kararı destekliyoruz ve sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Başkan KURT, Odunpazarı Ziraat Odası ziyaretinin ardından, yapılan oylamada red oyu veren Eskişehir Şubemizi ziyaret etti. Eskişehir Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle bir araya gelen Başkan KURT, "Ziyaretimizin birçok sebebi var hem yeni yılınızı, hem seçim sonucu başkan olmanızı, hem de Termik Santral için yapılan oylamada sergilediğiniz tavırdan dolayı sizleri tebrik etmek istedik. Eskişehirliler adına ciddi bir duruş sergilediniz. Bu sebepten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu tutumunuzla Eskişehir`i kurtardınız" diye konuştu.

 

Okunma Sayısı: 66
Fotoğraf Galerisi