ESKİŞEHİR ŞUBE HABERLERİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
15.01.2018 (Son Güncelleme: 16.01.2018 11:50:34)

 

 TARIMSAL EĞİTİMİN BAŞLANGICININ 172. YILINI KUTLADIK

Tarımsal Eğitimin 172.yılı kutlamaları 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Eskişehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Heykeline Çelenk konulması ile başladı. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KOÇ ve Öğretim Üyeleri, Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR, ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile çok sayıda meslektaşımızın katıldığı etkinlik, Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR`ın Tarımsal Eğitim ve Ülkemiz Tarımı konularına değindiği basın açıklaması ile son buldu. Etkinlik sonrası Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KOÇ ve öğretim üyeleri Odamızı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

 GELENEKSEL AŞURE VE TAVLA TURNUVAMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Tarımsal Öğretimin Başlangıcının 172. yılı kutlamaları kapsamında Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak, her yıl geleneksel  hale getirdiğimiz  Tavla Turnuvası ve Aşure İkramı Etkinliğimizi gerçekleştirdik. Turnuva sonucunda; Ömer Emre ERTUĞRUL birinci, H.Onur ŞAHİN ikinci, Arslan ÇİLCE üçüncü oldu. Etkinliğimize çok sayıda meslektaşımız ve konuklar katıldı.

 ESOGÜ ZİRAAT FAKÜLTESİNDE  TARIMSAL ÖĞRETİMİNİN BAŞLANGICININ 172.YILI KUTLAMALARI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Ziraat Fakültesi Dekanlığı`nın, Türkiye`de tarım öğretiminin başlamasının 172. yılı dolayısıyla düzenlediği "Türkiye‘de Tarım Öğretiminin 172. Yılı Kutlama Programı", ESOGÜ Ali Numan Kıraç Yerleşkesi Konferans Salonu`nda gerçekleşti.  

Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR, 2004 yılında kurulan şubemizin , Eskişehir ve ülkemiz için hizmet vermeye devam ettiğini ve şubelerimizde özel sektör ya da kamuda görev yapan ve serbest olarak çalışan üyelerin mevcut olduğunu ifade etti. Şube olarak ESOGÜ`lü Ziraat Mühendisi adaylarının katkılarına da önem verdiklerini ve takdir ettiklerini dile getirerek, tarım öğretiminin 172. yılında Ziraat Mühendisliği mesleğine gönül vermiş herkesin Tarım Haftası`nı kutladığını belirterek konuşmasını tamamladı.  

 

Okunma Sayısı: 78
Fotoğraf Galerisi