ESKİŞEHİR ŞUBE HABERLERİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
29.03.2018 (Son Güncelleme: 29.03.2018 11:57:54)

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ HEYETİ ESKİŞEHİR’DE

22 Mart 2018 tarihinde, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Teknik Heyet, Ankara’dan gelerek Eskişehir’de kurulması planlanan kömürlü termik santral proje sahasını gezdi. Proje kapsamında kül ve cüruf depolanacak Beyazaltın ve Kozlubel mahallelerinin arasında yer alan lületaşı ocaklarının ve ağaçlandırma sahalarının bulunduğu alanda da incelemelerde bulundu.

Elektrik, çevre,ziraat, makine, jeoloji, , kimya, maden, meteoroloji ve malzeme mühendisleri ile hukuk müşavirlerinden oluşan heyet, Eskişehir’in büyük bir çevre tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını ifade ederek, Alpu Ovası’nın verimli topraklarında Kömürlü Termik Santrali Projesi’nin resmen bir ihanet olduğunu belirttiler.

Alpu Ovası’nda yapılacak termik santral proje sahasının çevresinde bulunan mahallelerin yanı sıra şehir merkezine de yakınlığına dikkat çeken TMMOB üyeleri, hava, su ve toprak kirliliğinin Eskişehir halkının hayatını tehdit edeceğini ifade ettiler. TMMOB temsilcileri ile görüşen yerel halk, Kömürlü Termik Santral Projesi’nin kendilerini çok endişelendirdiğini, hem sağlıklarının hem de tarımsal alanlarının yok edilmesini istemediklerini dile getirdiler.

Bu Teknik Keşfe Eskişehir IKK, Şube Başkanları ,İl Temsilcileri, Şubemiz adına Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR ve Eski İl Temsilcisi Feyya UYSAL katıldılar.

Sonrasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda genişletilmiş toplantı gerçekleştirildi.

ESKİŞEHİR ZMO GENÇ KAN BAĞIŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

22 Mart 2018 Perşembe günü, Eskişehir ZMO Genç  kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe öğrencilerimizin yoğun katılımı ile Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR, bir önceki dönem Şube Başkanı Özer ÜLKER, ESOGÜ Ziraat Fakülte Dekanı Prof.Dr.Ali KOÇ ve öğretim Üyeleri katıldılar.

 

Okunma Sayısı: 58
Fotoğraf Galerisi