ZMO ŞIRNAK İL TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ YAPILDI - ŞIRNAK HABER GAZETESİ - 31.05.2004

GENEL MERKEZ ( )
01.06.2004 (Son Güncelleme: 17.06.2004 15:45:46)

ZMO ŞIRNAK İL TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ YAPILDI

<İ>TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİ GENEL KURULU, 29.05.2004 TARİHİNDE DİVAN BAŞKANLIĞI VE 30.05.2004 TARİHİNDE DE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI.

SEÇİMLERİN BİRİNCİ GÜNÜ GERÇEKLEŞEN DİVAN BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ AÇIK OYLAMAYLA YAPILDI. BU SEÇİMDE DİVAN BAŞKANLIĞINA ZİRAAT MÜHENDİSİ NEBİ ÖZEK, KATİP ÜYELERİNE İSE ZİRAAT MÜHENDİSİ SÜLEYMAN TOK VE ALİ ALP SEÇİLDİ. DAHA SONRA İKİNCİ GÜN SEÇİMLERİ İÇİN TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTI SALONUNA GEÇİLDİ. SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI OKUNDUKTAN SONRA İL TEMSİLCİLİĞİNİN ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI VE TEMSİLCİ ADAYLARI BELİRLENDİ. GENEL KURULA İLİMİZDEN 2004 YILI İÇİN DELEGE KATILIMI OLMAYACAĞINDAN DELEGE SEÇİMİ YAPILMADI.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TOPLANTI SALONUNDA, PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞEN, İL TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMİ 6235 (7303) SAYILI TMMOB YASASINDA BELİRTİLEN ESASLARA GÖRE YARGI GÖZETİMİNDE VE GİZLİ OYLAMAYLA YAPILDI. GENEL KURULA İLDE BULUNAN ÜYELER, TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TÜZÜĞÜNÜN 62. MADDE HÜKÜMLERİ GÖZETİLEREK KATILDI VE OY KULLANDI. SEÇİME ŞIRNAK İLÇE SEÇİM KURULUNCA TASDİK EDİLEN LİSTEDE KAYITLI 17 KİŞİYLE GİDİLDİ. SALT ÇOĞUNLUK SAĞLANDI VE 9 KİŞİ OY KULLANDI. İL TEMSİLCİLİĞİNE TEK ADAY OLARAK GİREN TARIM İL MÜDÜRÜ SEDAT SAMİ EREN 9 OYLA, İL TEMSİLCİ YARDIMCILIĞINDA KEMAL İLHAN KAZANDI.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİNE SEÇİLEN, TARIM İL MÜDÜRÜ SEDAT SAMİ EREN ŞÖYLE KONUŞTU “İLİMİZİN TARIMSAL VARLIĞINI VE KAYNAKLARININ KORUNMASI, GELİŞTİRİLMESİ VE İŞLETİLMESİ, VERİMLERİNİN ARTTIRILMASI KIRSAL NÜFUSUN EKONOMİK VE TOPLUMSAL KALKINMANIN SAĞLANMASI AMACIYLA HER TÜRLÜ GİRİŞİME VE ETKİNLİKTE BULUNACAĞIZ. ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİ, BUNDAN BÖYLE KURULUŞ AMACINA UYGUN OLARAK ŞIRNAK İLİNİN TARIMSAL SORUNLARIYLA İLGİLİ TESPİTLER YAPARAK VE BUNLARA İLİŞKİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ ODA MERKEZİNE BİLDİRECEĞİZ. AMACIMIZ ŞIRNAK İLİ KIRSAL KALKINMA PROJELERİNE İMZA ATMAKTIR” DEDİ.

Okunma Sayısı: 634