ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞI VE (ZMO) ESKİŞEHİR ŞUBEMİZİN ORTAKLIĞINDA `TÜRKİYE`DE TARIM ÖĞRETİMİNİN 173. YILI KUTLAMA PROGRAMI` GERÇEKLEŞTİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
14.01.2019 (Son Güncelleme: 14.01.2019 13:17:36)

Türkiye`de Tarım Öğretiminin Başlamasının 173. Yılı Esogü`de Kutlandı

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eski Başkanımız Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN`ın `Üretimden Tüketime Tarım Sektörü: Sorunlar/Çözümler` konulu sunumunu gerçekleştirdi.

TMMOB ZMO Eskişehir Şubesi Başkanımız Mert Erman ÖZEN, milli ekonominin temelinin tarım olduğunu ve ziraat mühendislerinin de bu ayağın temelini oluşturduğunu söyledi., ZMO olarak bu görev ve sorumluluk bilinciyle her zaman üretim, teknoloji, ekoloji, sosyoloji ve eğitim alanlarında yer alarak üreticilere, öğrencilere, ziraat mühendislerine ve topluma fayda sağlamaya çalıştıklarını söyledi.Başkanımız  ziraat mühendisi adaylarına da seslenerek ileride meslek hayatına atıldıklarında ZMO olarak yanlarında olacaklarını ifade etti.

ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Koç, ziraat mühendisi adaylarına kendilerini iyi yetiştirmeleri çağrısında bulunarak, sürekli sorgulayan ve hocalarından faydalanan öğrenciler olmalarını öğütledi. Prof. Dr. Ali Koç Türkiye`de tarım öğretiminin başlamasının 173. yılının ziraat camiasına mutluluklar getirmesini dileyerek konuşmasını tamamladı.

Mesleklerinde 25. yıllarını dolduran ziraat mühendislerine plaketleri, unvan değişikliği yapan akademik personele teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

Okunma Sayısı: 92
Fotoğraf Galerisi