TARIMSAL ÖĞRETİMİN 173. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

SAMSUN ŞUBE ( )
14.01.2019 (Son Güncelleme: 14.01.2019 13:21:08)

Tarımsal Öğretimin 173. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 10 Ocak 2019 Perşembe günü ilimiz Atatürk Onur Anıtı önünde Şubemiz,Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi,Türkiye Ziraatçiler Derneği temsilci ve üyelerimizin katılımıyla saygı töreni düzenlendi.

Tören sonrası Şube Başkanımız Tekin KARA tarafından basın açıklaması yapıldı.

"VARLIK İÇİNDE YOKLUĞU YAŞAMAK" başlıklı basın açıklamasında özetle;

Sayıştay raporundaki bazı çarpıcı bazı verileri paylaşmış ve aşağıdaki biçimde sonuca bağlanmıştır.Yukarıda verilen rakamsal değerşer Ekim 2018`de yayımlanan 2017 yılı Sayıştay Raporundan alınarak derlenmiştir.Ziraat Fakültelerini katmadığım bu kısa özette,Ziraat Mühendisleri Odasının Ana grubunu oluşturan iki bileşenden biri olan Su Ürünleri Mühendisliği ele alınmıştır.Ziraat Fakülteleri ve beraberinde Ziraat Fakültesi Bölümlerinde bu durum nedir sorusunun yanıtı yapılacak küçük bir çalışmayla bulunabilir.Sonuç olarak şunu söyleyebilirim;tarafsızca,yandaş bakış açısı olmadan ve liyaketle yapılacak bir çalışmada Ziraat Fakültelerinde de farklı bir durumun olmadığı aşağı yukarı aynı değerlendirmelerin geçerli olduğu ne yazık ki gözlenecektir.

Bu durumun ortaya çıkma nedenleri,gerekçeleri ve çözümü akademik olarak,akademisyenlerce değil;akademik olarak akademisyenlerinde içinde etkin olduğu sizil toplum kuruluşları ve istihdam kuruluşlarının da içinde bulunduğu ortamlarda aranmalıdır.

Tarımsal Eğitim ve Öğretimin başlanmasının 173. yılını kutluyor.İnsanın varoluşuyla başlayan,günümüzde devam eden ve gelecekte de asla yok olmayacak bu meslek çalışanlarının dayanışma ve birliktelik içinde birbirlerini ötekeleştirmeden çalışmalarında başarılar,bu mesleğe adım atacak GENÇ meslektaşlarımıza da eğitim ve öğrenimlerinde başarılar diliyorum.

ZMO Samsun Şubesi

Yönetim Kurulu Adına

Tekin KARA

Şube Başkanı 

Okunma Sayısı: 93
Fotoğraf Galerisi