26. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA “DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM” TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN PANEL

ESKİŞEHİR ŞUBE
28.01.2019 (Son Güncelleme: 20.01.2021 14:05:34)

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi ve Eskişehir Kent Konseyi paydaşlığında Uğur Mumcu anısına panel düzenledi. 26. Adalet ve Demokrasi Haftası Etkinliği kapsamında “Dünya’da ve Türkiye’de Sürdürülebilir Tarım” temasıyla gerçekleştirilen panele katılımcılar   ilgi gösterdi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın 25 yıldır Uğur Mumcu anısına Ankara’da düzenlediği etkinlik Ankara dışında ilk kez şehrimizde yapıldı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen panele CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen, kurum-kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör’ün moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Gazeteci Bülent Özyazıcı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Baki Remzi Suiçmez ve TMMOB ZMO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aslan sunumlar yaptılar. Gazeteci –Yazar Bülent Özyazıcı Uğur Mumcu’nun yeri dolduramayacak bir gazeteci olduğunu hatırlatarak “Ancak adına açılan vakıf ile araştırmacı gazetecilerin yetişmesi için çalışmalar devam etmektedir. ”dedi. Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy sıkıntılı günler yaşadığımızın altına çizerek “Bu sıkıntılı günlerde Uğur Mumcu’yu anmak, tam bağımsızlığa sarılıp, emperyalizme karşı direnmektir. ”dedi.

Okunma Sayısı: 3
Fotoğraf Galerisi