TARIM ÖĞRETİMİNİN 173. YILI ETKİNLİĞİ- BAŞAK GECESİ- TMMOB KAYSERİ İL KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI

KAYSERİ ŞUBE
20.02.2019 (Son Güncelleme: 20.02.2019 14:49:11)

TARIM ÖĞRETİMİNİN 173. YILI ETKİNLİĞİ

Tarım Öğretiminin 173. Yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı‘ndaki Atatürk Anıtı‘na çelenk bırakıldı. Saygı duruşunun ardından İsitklal Marşımızı okundu. Başkanımız Ali KOÇ Basın açıklaması olarak, "Bugün Ülkemizde Tarımsal öğrenimin 173. yılını kutluyoruz. Ülkemiz Tarımının gelişmesinde katkı sağlayan Meslektaşlarım 1846 yılından bu yana devam eden 173 yıllık köklü bir tarihsel geçmise sahip bir meslek grubunun temsilcisi olmanın haklı grurunu yaşıyorum" dedi.

Bugün ülkemiz tarımında yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen üretimin, verim ve kalitenin artması Ziraat Mühendislerinin sayesinde olmuştur. Dünya ülkeleri; Tarımsal üretime, üretim kaynaklarının korunmasına azami dikkat ederek bu kaynakları etkin bir şekilde kullanmaktadır.
Ülkemizde de bunun sağlanmasında, iyi yetişmiş Ziraat Mühendislerinin varlığı ile doğru bilgi ve beceriye sahip üreticinin etkili olacağı aşikardır. Çünkü tarımsal üretimin temel amacı olan gıda üretimi dünyada stratejik sektör olma özelliğini her geçen gün öne çıkarmaktadır.
173. yıl önce Halkalı Ziraat Mektebinde başlayan Zirai Eğitim, Öğretiminin; Vatanımıza Milletimize hayırlar getirmesini ve ayrıca ülkemiz tarımına hizmet etmiş tüm meslektaşlarımızdan hayatta olanları saygı ile aramızdan ayrılanları ’da rahmetle anıyor ve 173.yıl boyunca Tarım Öğretimine emeği geçen tüm hocalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BAŞAK GECESİNDE BULUŞTU

Kayseri Şubemiz, 10 Ocak Tarımsal Öğretim’in 173. yıldönümü münasebetiyle "Başak Gecesi" düzenledi. Geceye çok sayıda öğretim üyesi ve ziraat mühendisi katılım sağladı.

Gecede meslekte 30 yılını dolduran üyelerimize plaketleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından gece canlı müzik eşliğinde devam etti. Şuba Başkanımız Ali KOÇ, "meslektaşlarımızla bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti. Ziraat Mühendisleri Odası olarak üyelerimizin, meslektaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi ve katılımcılara teşekkür etti.
 
TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ KAYSERİ İL KOORDİNASYON KURUL TOPLANTINA KATILIM SAĞLADIK
 
TMMOB Kayseri İl Koordinasyon Kurulunun daveti üzerine, belediye başkan adaylarınında katıldığı toplantıya, Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Yönetimi olarak iştirak ettik. Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarına, mesleğimiz-meslektaşlarımızın sorunları ve ilimizde yaşanan tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş ve önerilerinizi ilettik. 
 

 

Okunma Sayısı: 175
Fotoğraf Galerisi