TMMOB ZMO 1. BÖLGE TOPLANTISI ŞUBEMİZİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KONYA ŞUBE ( )
05.03.2019 (Son Güncelleme: 05.03.2019 13:26:40)

I. Bölge Toplantısını Şubemizin ev sahipliğinde 1-2 Mart tarihinde gerçekleştirdik.

Toplantıya; Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof.Dr. Cem ÖZKAN, Hamdi ARPA, Caner AKSAKAL, Murat ASLAN, Denetleme Kurulu Üyemiz Ali ŞENAY, Şube Başkanımız Prof. Dr. Süleyman SOYLU, II. Başkanımız Fuat KUNDURACI ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Mehmet ÜNLÜ, Dilek TUNALI, Süleyman Yavuz İLGÜN, Mustafa Ümit YORGANCILAR, Adana Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Abdullah DOĞAN ve Adana Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Vedat COŞKUN, Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Vural ŞAHİN, Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Mert Erman ÖZEN, Hatay Şube Yönetim Kuru Başkanımız Ahmet SEVER ve Hatay Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Cevdet HAMURCU, Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz GÜRBÜZ ve Mersin Şube Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim ARICI, Kayseri Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Ali KOÇ, Afyonkarahisar İl Temsilcimiz Emine Derya AŞKINER, Aksaray İl Temsilcimiz Serkan Koray ZEYBEK, Isparta İl Temsilcimiz Abdurrahim DEMİR ve Mehmet KOBUK, Karaman İl Temsilcimiz Rıdvan TUŞAT katıldılar.

Şube Başkanımız Prof. Dr. Süleyman SOYLU ve Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR’ ün açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, ülkemiz tarımının içinde bulunduğu durum ile mesleki alanımızı ilgilendiren güncel gelişmeler tartışılarak, çözüm yolları üzerinde duruldu.

TÜV Austria Eğitim Müdürü Sevgi AKKUZU ise toplantıya katılarak “Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı” ve “Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama Eğiti” konusunda bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda daha sonra; Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan raporlar, meslek içi eğitimler, zirai ilaç bayiliği, Karekod ve DNA Barkod Takip Uygulaması, bayilik sınavı, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık sınavı, üye aidatları, işsiz meslektaşlarımızın istihdamı, Yerel Çeşitlerin Kayıt Altına Alınması, Üretilmesi ve Pazarlanmasına dair yönetmelik, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan beklentilerimiz ve illerde ki sorunlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Okunma Sayısı: 65
Fotoğraf Galerisi