KURTULUŞ 'KURUL' A KALDI - SABAH - 11.07.2004

GENEL MERKEZ ( )
11.07.2004 (Son Güncelleme: 13.07.2004 14:38:19)

AOÇ'NİN KURULUŞ FORMÜLÜ ARANIYOR

"Atatürk Orman Çiftliği Nasıl Korunmalı" başlıklı panele konuşmacı olarak, AOÇ Genel Müdürü Hasan Muhammed Güldaş, CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin, TEMA Vakfı yöneticisi Süleyman Çetin, Harite ve Kadastro Mühendisleri Odası'NDAN REŞAT ÜNAL, ODTÜ'den Öğretim üyesi Cansu Canaran, Peyzaj Mimarları Odası'NDAN AYŞEGÜL ORUÇKAPTAN VE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI'ndan BAki Remzi Suiçmez katıldı.

Bazı kuruluşlar tarından istila edilen Atatürk Orman Çiftliği'NİN KORUNMASI İÇİN KAMU VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PANELDE BİR ARAYA GELDİ.

102 BİN DÖNÜMDEN 33 BİN DÖNÜME DÜŞEN AOÇ İÇİN, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN DE KATILDIĞI BİR KURUL TARAFINDAN 'kurtuluş planı' HAZIRLANACAK.

ULU ÖNDER ATATÜRK'ün girişimleri ile 1925'TE ALANDA KURULAN ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ'nin (AOÇ) talan edilmesini önlemek ve nasıl korunacağını tartışmak için Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından bir panel düzenlendi. Panel sonunda, meslek örgütleri, bilim adamları ve ilgili kamu kuruluşları temsilcilerinden bir kurul oluşturulması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede AOÇ alanının korunması için imar planı yarışması düzenlenecek, Atatürk'ÜN VASİYETİNE UYGUN OLARAK, AOÇ HALKIN DAHA ÇOK KULLANACAĞI BİR ORTAMA KAVUŞTURULACAK.

Okunma Sayısı: 519