TARIM SEMPOZYUMU

DİYARBAKIR ŞUBE ( )
17.06.2019 (Son Güncelleme: 18.06.2019 16:34:50)

Diyarbakır Şubemiz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ekoloji Derneği, Kadın Emek Doğa Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Kooperatifi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Tarım Sempozyumu 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapıldı. 2 gün süren sempozyumda; tarım ile hayvancılık sorunları, iklim, kooperatifleşme ve gıda güvenliği konuları da masaya yatırıldı. Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Tarım Sempozyumu, 16 Haziran’da Hevsel Bahçeleri, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Su Arıtma Tesisi ve Ekoloji Derneği Tohum Gıda Komisyonu Üretim Alanı’na yapılacak teknik gezilerle sona erdi.

Tarım Sempozyumda Şubemiz, "Gıda- Tarım ve Hayvancılık" gündemli sunumlarını sundu. Diyarbakır ZMO-GENÇ  Sempozyum Düzenleme ve Teknik Kurullarında  da görev aldı.

Açılış konuşmasının ardından sempozyum üç oturum şeklinde devam etti. Oturumlarda akademisyenler ve uzmanlar, “İklim krizi ve gıda güvenliği”, “Güvenlik-tarım ve hayvancılık”, “Hevsel’den kent tarımına bakış”, “Doğada yetişen bitkilerin kent peyzajına adaptasyonu”, “Küçük çiftçi örgütlüme modelleri”, “Kooperatifçilik” ve “Çöküşten çözüme tarım” konularında sunumlar gerçekleşti.

 

Okunma Sayısı: 253
Fotoğraf Galerisi