TMMOB ZMO 6. ÖĞRENCİ YAZ EĞİTİM KAMPI

BURSA ŞUBE
13.09.2019 (Son Güncelleme: 13.09.2019 17:07:53)

TMMOB ZMO 6. Öğrenci Yaz Eğitim Kampımızı, ZMO-Genç üyesi öğrencilerin katılımı ile 1-7 Eylül 2019 tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Eğitim Merkezi’nde İzmir Şubemizin yürütücülüğünde gerçekleştirdi.

Kampa Şubemiz ZMO Genç üyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi 3 arkadaşımız katıldı.

Eğitim Kampı ODA’mızın ve mesleğimizin geleceği olan öğrencilerin birlikte planlama, karar alma, üretme ve yönetme süreçlerinde deneyim kazanmasını, mesleki bilincin oluşmasını, TMMOB’nin temel ilkeleri doğrultusunda bilgi sahibi olunmasını, Oda kültür ve perspektiflerinin kavranmasını amaçlamaktadır. Bu amaçlar kapsamında 7 gün süren kamp döneminde çeşitli eğitimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlendi.

1. gün; Öğrenciler İzmir Şube’miz tarafından karşılanarak, kampın yapılacağı tesise gelindi. ZMO-GENÇ İzmir tarafından yapılan sunumun ardından, kampın açılış konuşmaları;  ZMO İzmir Şube Başkanımız Kurtuluş BİNGÖL, Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR ve Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil TUGAY tarafından yapıldı.

2. gün; TMMOB Başkanı Emin KORAMAZ “Demokrasi Mücadelesi ve TMMOB Örgütlülüğü”,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER “Projelerle Tarıma Bakış Açısı”, Önceki Dönemler Genel Başkanımız Dr. Gökhan GÜNAYDIN “Türkiye`de Bitkisel Üretim Politikaları”, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ortaç ONMUŞ “100 yılda Sulak Alanlarda Meydana Gelen Değişim”,

3. gün; Adnan ÇOBANOĞLU,  Gaye YILMAZ, Zerrin ÇELİK “Gıda Egemenliği Paneli”,  Genel Sekreterimiz Kamil BAYRAM “TMMOB ZMO Örgütlülüğü”, Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi  Dr. Öğr. Üyesi Ahmet UHRİ  “Tarım ve Beslenme Kültürünün Tarihi”, Bursa Milletvekili meslektaşımız Orhan SARIBAL “Türkiye`de Hayvansal Üretim Politikaları”,

4. gün; İzmir Şube’mizden meslektaşımız Banu ONAN ERDAL “Ziraat Mühendislerinin Özlük Hakları”, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza ÖZTÜRKMEN “Göbeklitepe”, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Altan LÖK  “Su Ürünleri Atölyesi”, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal KOCABAŞ “Köy Enstitüleri Eğitimi ve Aydınlanma”,

5. gün; Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gamze SANER “Proje Hazırlama”, ODA II. Başkanımız Prof.Dr. Cem ÖZKAN “Girişimcilik Atölyesi”, Gazeteci-Yazar meslektaşımız M.Tevfik KIZGINKAYA “Aklın Yolu Cumhuriyet”, Köy-Koop İzmir Birlik Başkanı Neptün SOYER “Tarımda Örgütlenme” konularında sunumlar ve konuşmalar gerçekleştirdiler.

6. gün tekne gezisi, 7. gün kamp değerlendirmesi yapıldı.

ZMO-Genç öğrencilerimiz ile kamp sonunda yapılan değerlendirme toplantısında öğrencilerden; ZMO örgütlülüğüne bakışlarının olumlu yönde değiştiği, dayanışma, birlikte hareket etme ve ZMO örgütlülüğüne sahip çıkma konusunda farkındalığın arttığı, büyük bir aile ortamına benzetilen ZMO’nun bireylerinin birbirleriyle olan ilişkilerinin geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasına katkı sağladığı, sosyal, kültürel ve mesleki bilgilerin üzerine katkı koyan bu tarz etkinliklerin sürdürülmesi ve sayısının artırılması konusunda görüş birliğine sahip olunduğu, kampın ZMO ve ZMO-Genç bağının güçlenmesinde fayda sağladığına ilişkin düşüncelerin arttığı yönünde olumlu değerlendirmeler alındı.

Okunma Sayısı: 53
Fotoğraf Galerisi