MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MERSİN MEZİTLİ İLÇE BELEDİYESİ’NE ZİYARETLER

GENEL MERKEZ
16.09.2019 (Son Güncelleme: 16.09.2019 14:28:37)

13 Eylül2019 tarihinde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı meslektaşımız Vahap SEÇER ve Mersin Mezitli İlçe Belediye Başkanı meslektaşımız Neşet TARHAN’ı ziyaret ettik.

Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR, II. Başkanımız Prof.Dr. Cem ÖZKAN ve Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz GÜRBÜZ ziyaret sırasında öncelikli olarak Belediye Başkanlarını seçim sonuçlarından dolayı kutlayarak, çalışmalarında başarılar dilediler. Ayrıca, ODA’mız tarafından hazırlanan “Mersin Tarımı ve Belediyelerden Beklentilerimiz” başlıklı rapor takdim edilerek, belediye çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Aynı gün, Mezitli Belediyesi tarafından hayata geçirilen,  `Çocuk Hobi Bahçeleri`nin açılışına da  katılım sağladık.

"Çocuk Hobi Bahçesi" nin açılışında, doğasına, kültürüne ve ülkesine sahip çıkan çocuklar yetiştirmek istediklerini belirten Başkan Neşet TARHAN, "Daha önce 6 farklı alanda emekli vatandaşlarımız için yaptığımız Hobi Bahçelerinin yanında Mersin’de bir ilk olan Çocuk Hobi Bahçesini hayata geçirdik. 2 bin 500 metrekarelik bir alanda iki etapta toplam 60’ar metrekare 36 hobi bahçemiz çocuklarımız için hazır. Çocuklarımız burada toprakla kaynaşacak, üretim nedir onu görecek, ürettikleri değerlerle sosyal projelere katkı sağlayacaklar. Bunu yaygınlaştırarak başka alanlara da yaymak istiyoruz, Bunun yanında hayata geçirdiğimiz Mutlu Yaşam Köyümüzde eski Köy Enstitüleri ruhunu yaşatıyoruz. Orada da yaşlıdan çocuğa hep birlikte hayvancılık, meyve sebze üretimi, küçük atölyeler, mesleki kurslar olacak" dedi.

Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR ise, Çocuk Hobi Bahçesini hayata geçirmesi nedeniyle Başkan TARHAN’a teşekkür ederken, “65 bin üyesi olan bir mesleki kuruluş olarak tarımın sorunlarını nasıl çözebiliriz diye düşünürken Mezitli Belediye Başkanının hayata geçirdiklerini yapmak istedik. Çeşitli Büyükşehir Belediye başkanlarını ziyaret ederek tarımın kurtarılması için yapılması gerekenleri anlatırken, Mezitli’ye geldiğimizde söyleyecek hiçbir şey bulamadık. Üreticiler için, emekliler için, çocuklar için projeleri var. Ankara’da 1 milyon öğrenciye biz zaten bunları anlatmaya çalışıyoruz. Ama Sayın Neşet TARHAN, turizmin ve tarımın olduğu bir yerde bütün projeleri en iyi şekilde uyguluyor" diye konuştu.

Ziyaretlerimizin sonunda Mersin Şubemizde, Mersin Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımı bir toplantı düzenledik. Toplantıda Genel Başkanımız ve II. Başkanımız şubemizin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Okunma Sayısı: 1049
Fotoğraf Galerisi