BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLEDİK

GENEL MERKEZ
08.10.2019 (Son Güncelleme: 08.10.2019 11:41:29)

 

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında, "Bilirkişilik Yönetmeliği" 03/08/2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğe göre; adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için, bilirkişilik yapacak kişilerin "Bilirkişilik Temel Eğitimi" almaları ve sertifika sahibi olmaları zorunluluğu getirilmiştir.

Bu kapsamda Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz, "Eğitim Verme Yetki Belgesi"ni Adalet Bakanlığı`ndan alarak, eğitimler düzenlemektedir.

Genel Merkezimiz tarafından, 4-7 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen bilirkişilik temel eğitimi sonucunda, 21 katılımcıya ODA Başkanımız Özden GÜNGÖR tarafından "Bilirkişilik Temel Eğitim Katılım Belgesi" verildi.

Eğitim sırasında katılımcılara, Adalet Bakanlığı‘nca görevlendirilen eğiticilerimiz tarafından; "Yargılama Hukukuna İlişkin ilkeler ve İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar, Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Etik İlkeler, Bilirkişi İncelemesi, Rapor Yazımı Usul ve  Esasları ile Uygulama" konularında bilgi verildi.

 

Okunma Sayısı: 684
Fotoğraf Galerisi