GEÇİT KUŞAĞI TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ`NDE BÖLGE GRUP TOPLANTISI

ESKİŞEHİR ŞUBE
28.11.2019 (Son Güncelleme: 28.11.2019 12:18:08)

Tarım ve Orman Bakanlığı Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından organize edilen, Araştırma - Yayım - Çiftçi bağının güçlendirilmesi amacıyla her yıl düzenli olarak yürütülen Bölge Grup Toplantısı 27 Kasım 2019 tarihinde, enstitünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 
Toplantıya; Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri; Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Bolu, Uşak ve Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ilgili personeli, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubemizi temsilen; Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Selma Güder, Yasemin Çakır, Mehmet Boyacı ve Onur Şahin, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanlığı ve Serbest Tarım Danışmanları katıldı.
 
Enstitü Müdürü Dr. Sabri Çakır yaptığı açılış konuşmasında; 13 Aralık 1925`de kurulan Enstitünün tarihçesi  ve günümüze kadar  gerçekleştirilen ıslah çalışmaları  hakkında bilgi verdi.  Ardından; Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Emine Sever, Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım tarımsal üretimin önemini vurguladılar. 
 

 

Okunma Sayısı: 100
Fotoğraf Galerisi