TÜRKİYE`DE TARIM ÖĞRETİMİNİN 174. YILI ETKİNLİKLERİ

BURSA ŞUBE ( )
11.01.2020 (Son Güncelleme: 16.01.2020 16:03:07)

Türkiye`de Tarım öğretiminin başlanmasının 174. yılı Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubemiz, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi‘nin ortak düzenlenen etkinlikleri ile kutlandı.

Etkinlikler; 10 Ocak 2020 tarihinde saat 09.30‘da Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi adına Bursa Uludağ Üniversitesi Atatürk Anıtına çelenk koyma ile başladı.

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi`nde yapılan kutlamalar Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim elemenlarının sunduğu müzik dinletisi ve sonrası TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla YÖRÜKLÜ ÖZKAPLAN, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Lale YILDIZ, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Erkan YASLIOĞLU, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan TURGUT ve Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem DOĞANGÜN‘nin açılış konuşmaları ile devam etti. 

Törenin onur konuğu Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oya KAÇAR "Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Ülkemiz Açısından Önemi ve Geleceği" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonunda Doç. Dr. Oya KAÇAR‘a B.U.Ü. Ziraat  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur BİLGİLİ teşekkür plaketini sundu.

Daha sonra 2019 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde akademik aşama yapanlara ve meslekte 50 ve 30 yılını tamamlamış Ziraat Mühendisleri Odası ve 30 yılını tamamlamış Gıda Mühendisleri Odası üyemiz meslektaşlarımıza plaketlerinin verilmesiyle devam etti.

Kutlama törenine Şube Başkanımız Doç. Dr. Erkan YASLIOĞLU, II. Başkanımız Dr. Fevzi ÇAKMAK, saymanımız Serkan DURMUŞ, Yönetim Kurulu üyelerimiz Hasan KAYIN, Doç. Dr. Barış Bülent AŞIK, Başak PEHLİVAN ile çok sayıda üyemiz ve öğrenciler katıldı.

Meslekte 50 tamamlayan Ziraat Mühendisleri; emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Arif SOYLU (adına plaketini Prof. Dr. Ümran ERTÜRK aldı), Filiz TÜRKOĞLU, Hasan KÜÇÜKBALLI, Metin ERDİLLER, Fikret AKMAN, Prof. Dr. Hüseyin Savaş BAŞKAYA, Tuncel YILDIRIM, Muharrem Erman AKDEMİR ile meslekte 30 yılını tamamlayan Ziraat Mühendisleri Prof. Dr. İsmail FİLYA, Yaşar TAŞ, Gökhan GÜNDOĞDU, Ertuğrul DOĞANALP, Bülent NALBANT, Birol NALBANT, Gülnihal İNAL, Mürüvet ÖZTÜRK, Mehmet USLU ve Murat DOLAR‘ı kutluyor, daha nice yıllar birlikte olmayı diliyoruz.

 

Okunma Sayısı: 88
Fotoğraf Galerisi