TÜRKİYE`DE TARIM ÖĞRENİMİNİN 174.YILINI KUTLADIK.

ESKİŞEHİR ŞUBE
13.01.2020 (Son Güncelleme: 15.01.2020 14:43:48)

Tarımsal Eğitimin 174.yılı kutlamaları 10 Ocak 2020 Cuma günü Eskişehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Heykeline çelenk konulması ile başladı. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy YILDIRIM ve Öğretim Üyeleri, Şube Başkanımız Muazzez GÜNAY, Yönetim Kurulumuz  ve çok sayıda meslektaşımızın katıldığı etkinlik, Şube Başkanımız Muazzez GÜNAY ‘in Tarımsal Eğitim ve Ülkemiz Tarımı konularına değindiği basın açıklaması ile son buldu. Etkinlik sonrası Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy YILDIRIM  ve öğretim üyeleri şubemizi ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

Ziraat Fakültesi Dekanlığı’nın Türkiye’de Tarım Öğretiminin Başlamasının 174. yılı dolayısıyla düzenlediği “Türkiye`de Tarım Öğretiminin 174. Yılı Kutlama Programı”, Ali Numan Kıraç Yerleşkesi’ndeki Ziraat Fakültesi Yeni Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Programa Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İRCAL, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kemal ŞENOCAK, Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay ANT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali ARSLANTAŞ ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy YILDIRIM da katıldı.  

ZMO Eskişehir Şubesi Başkanımız Muazzez GÜNAY, tarımın stratejik bir sektör olduğunu ve Ziraat Mühendisliği mesleğinin insanların doyması ve iyi beslenmesi sorunlarına çözüm üretmek zorunda olduğunu kaydetti. ZMO ve meslektaşları adına böylesine önemli ve güzel bir mesleğin mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade etti ve tüm meslektaşlarının Tarım Haftası’nı kutladı.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım, Üniversitemizin 50. yılı kutlamaları kapsamında Eskişehir genelindeki birçok sosyal projede üreticiler, meslek odası, borsa ile el ele vereceklerini belirtirken, fakülte ve tüm paydaşlar olarak kendilerine düşenin Eskişehir ekolojisinin avantajlarını topluma sunmak, üreticiye katma değerli üretim yaptırmak ve Eskişehir çiftçisine fayda sağlamak olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım yeni binalarında ve yeni imkânlarla güzel şeyler yapacaklarına olan inancını dile getirirken, bugüne kadar Ziraat Mühendisliğine katkı sağlayan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.   

Ziraat Mühendisleri Odası ZMO - Genç Grubu Temsilcisi Doğukan Gezer, Ziraat Mühendisi adayları olarak Atatürk’ün “Milli Ekonominin Temeli Ziraat tir” sözünü kendilerine ilke edinerek Türk tarımının ilerlemesi ve gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartılması için çalışacaklarını ifade etti ve Türkiye`de Tarım Öğretiminin 174. yılını kutladı.   

 

Okunma Sayısı: 26
Fotoğraf Galerisi