TÜRKİYE’DE TARIMSAL EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN 174. YILI FETHİYE’DE KUTLANDI

MUĞLA ŞUBE ( )
18.01.2020 (Son Güncelleme: 20.01.2020 10:21:11)

Türkiye’de Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 174.yılı 10 Ocak 2020 tarihinde Fethiye Özer OLGUN Kültür Merkezi`nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Muğla Şubemiz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ziraat Fakültesi, Fethiye Ziraat Odası, Seydikemer Ziraat Odası ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Muğla’daki Tarımsal faaliyetlerin tanıtıldığı kısa bir video gösterisi ile başladı.

Fethiye Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan KOÇ’un açılış konuşmasının ardından programı düzenleyen paydaşların sırasıyla Muğla Şubesi Başkanımız Uluhan KORKUT, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan KARAYİĞİT, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin GÜMÜŞ ve Muğla İl tarım ve Orman Müdür Yard. Muhammed SEVİNÇ`in konuşmaları takip etti.

Programda, tarımsal eğitimin tarihçesi yanında ağırlık olarak tarımın sorunları, tarımsal eğitimin sorunları, Ziraat Mühendislerinin sorunları ile Muğla’nın tarımsal potansiyeli üzerinde duruldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK, üniversitenin tarıma bakışı, üniversitedeki tarımsal faaliyetler, Fethiye Ziraat Fakültesi`nin geleceği ile ilgili verdiği bilgilerin akabinde, mesleğimizde 25. ve 50. Yılını dolduran meslektaşlarımıza plaket takdiminde bulundu.

Programın sonunda konuklara Fethiye Belediyesi tarafından lokma ikram edildi.

 

Okunma Sayısı: 37
Fotoğraf Galerisi