SAMSUN GAZETESİ: SAMSUN MEDYA`YA ZİYARET- 24 OCAK 2020

SAMSUN ŞUBE ( )
24.01.2020 (Son Güncelleme: 24.01.2020 17:39:12)

ZMO Samsun Şube Başkanı Hasan Çobancı ve yeni yönetim kurulu üyeleri Murat Akar, Havva Yurdunuseven Bayzat ve Veli Kebapcı Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun` u ziyaret etti. Çobancı, Samsun Medya Grubu` nun, dördüncü kuvveti olan basınının Samsun` daki en önemli temsilcisi olduğunu belirtti.

İKLİMİ DEĞİTİRECEK

Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi olarak önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Çobancı, Çarşamba` nın Eğerceli Mahallesi` nde kurulmaya çalışılan biyokütle enerji santralinin faaliyete geçmesi halinde sera etkisi yaratacağını ve bunun sonucunda iklim değişikliklerinin meydana geleceği uyarısında bulundu.  

SEL VE DOLUYA NEDEN OLUR

Bu iklim değişikliği nedeniyle bölgese sel, dolu gibi felaketlerin yaşanabileceğine işaret eden Çobancı, " Bacasından saldığı zararlı gazlarla çevredeki insanlara ve yetiştirlen ürünlere zarar verecek. Biz ziraat mühendisleri olarak santralin kurulmasına karşıyız" diye konuştu.

SAMSUN TARIMI GERİLEDİ

Samsun` daki tarım faaliyetlerinin gittikçe gerilediğini vurgulayan Çobancı, "Hükümetimiz uyguladığı tarım politikaları üretimden yana değil, ithalattan yanadır. Bir an önce ithalata dayalı tarım politikalarından vazgeçilip , üretime dayalı tarım politikasına geçilmelidr" dedi.

Gülsüm ATİK 

Okunma Sayısı: 11