ULUSAL KANAL- “ANA HABER” PROGRAMI

GENEL MERKEZ
31.01.2020 (Son Güncelleme: 31.01.2020 17:20:15)

 

Ulusal Kanal Muhabiri Buse GENÇTÜRK 31 Ocak 2020 Cuma günü, Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR ile bir röportaj yaptı.

Röportajda: Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan `Tarım Orman Şurası Eylem Planı`nı değerlendirildi.

Başkanımız açıklamasında özetle, “Ziraat Mühendisleri Odası olarak Tarım Şurası sırasında raporlar hazırlayarak, tarım da yaşanan sorunlara karşı çözüm önerilerimizi sunduk. 2004 yılında düzenlenen Tarım Şurası`na baktığımızda ise alınan kararların uygulanmadığını görmekteyiz. Yeni açıklanan`Tarım Orman Şurası Eylem Planı`nın da ise istihdama ve tarımsal girdilerin yüksekliğine yönelik hiçbir açıklama bulunmamaktadır. Tarımın sorunlarının çözümü için öncelikle olarak tarımın teknik kadrosu olan ziraat mühendislerinin istihdamının arttırılması gerekmektedir. Yerli ve milli üretimden bahsedilebilmesi için ise üreticinin üretim yapabilmesi ve bunun içinde üretim maliyetlerinin düşürülmesi gerekmektedir. Sonuç olarak benim için söz değil icraat önemlidir” dedi. 

Kameraman Uğur PİDECİ tarafından kayıt altına alınan röportaj aynı gün saat 18.30 Ulusal Kanal Ana Haber programında yayınlanacaktır.

 

Okunma Sayısı: 916
Fotoğraf Galerisi