CHP MİLLETVEKİLİ MÜZEYYEN ŞEVKİN’İN ZİYARETİ

ADANA ŞUBE ( )
04.02.2020 (Son Güncelleme: 04.02.2020 18:13:18)

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’ni ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili (CHP) Müzeyyen Şevkin, yeni seçilen Başkan Feyzullah Korkut ve Yönetim Kurulu üyelerine başarı diledi.

Başkanımız Feyzullah Korkut ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulunan Müzeyyen Şevkin kendisinin de Jeoloji Mühendisi olarak TMMOB’a bağlı bir odaya üye olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

“TARIMIN HAK ETTİĞİ NOKTAYA GELMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

TMMOB ve bağlı odaların yaptığı çalışmaları takip ettiğini belirten Milletvekili Şevkin şöyle konuştu:

“Köylerin boşalması, köy okullarının kapanması tarım dünyamızı da olumsuz etkiledi. Tarım toprakları azalıyor. Adana tarımın başkentiyken pamuk ve narenciye başta olmak üzere tüm ürünlerde devlet planlaması olmaması nedeniyle geri bırakıldı. Türkiye’de tarım ürünlerinin ihracatına sekte vurulması, saman başta olmak üzere ülkemizde destek sunulması durumunda rahatlıkla ve yeterince yetiştirilebilecek buğday, mısır, ayçiçeği, pamuk ve benzeri ürünlerin ithal edilmesi büyük bir kayıptır. Gerek bölgemizde gerekse meclis çatısı altında tarımın hak ettiği noktaya gelmesi için aralıksız çalışacağız.”

“ALINAN KARARLARDA ZMO SÜRECE DAHİL EDİLMELİDİR”

ZMO Adana Şube Başkanımız Feyzullah Korkut ise Şevkin’e ziyareti için teşekkür etti. Korkut, “Tüm milletvekillerimizle ve sivil toplum örgütlerimizle Adana’mız ve ülkemiz için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya hazırız. Tarımın geleceğe güvenle taşınması için mücadele ediyoruz. Devletin tarımla ilgili aldığı kararlarda ZMO’yu ve tarım paydaşlarını sürece dahil ederek hareket etmelidir.”

 

Okunma Sayısı: 50
Fotoğraf Galerisi