ADANA VETRİNER HEKİMLER ODASINI ZİYARET ETTİK

ADANA ŞUBE ( )
12.03.2020 (Son Güncelleme: 12.03.2020 11:02:39)

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulumuz Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Paydaş ziyaretleri kapsamında Adana Veteriner Hekimler Odası’nı ziyaret etmelerinin sebebi olarak hem dost Oda hem de gıda, tarım ve hayvancılığın ayrılmaz bir meslek disiplini olduğunu belirten Şube Başkanımız Feyzullah Korkut, Adana Veteriner Hekimler Odası’nın veterinerlik mesleğinin en iyi şekilde temsilini sağladığını ifade etti.

ZMO Adana Şube Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Nihat Köse de yeni dönemde Odalar arası iletişimin güçlendirilmesi konusunda üstlerine düşeni yapacaklarını söyledi. Veteriner Hekimlerin yıpranma ve özlük hakları için mücadele ettiklerini vurgulayan Köse konuşmasını şöyle sürdürdü:    

“Almanya’da 5, Fransa’da 6, İtalya’da 7 veteriner fakültesi varken, Türkiye’de fakülte sayısının 35’e çıkarılması yanlış. Basında kırmızı et sorununun konuşulmadığı bir gün bile yok. Sanırım, yetkililer Türkiye’deki hayvancılık sorununu veteriner hekim sayısını artırarak çözebileceklerini sanıyorlar. Veteriner hekim sayısını artırarak, Türkiye’nin hayvancılığını kurtaramazsınız. Bu sorunun çözümü için daha ciddi ve akılcı politikalar ile kararlı yöneticilere ihtiyacımız var” dedi.

 

 

Okunma Sayısı: 24
Fotoğraf Galerisi