FOX TV- “ÇALAR SAAT” PROGRAMI

GENEL MERKEZ
27.04.2020 (Son Güncelleme: 27.04.2020 12:58:28)

27 Nisan 2020 Pazartesi günü, Fox TV’de İsmail KÜÇÜKKAYA tarafından sunulan “Çalar Saat” adlı programda, Yönetim Kurulu Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ’in 26 Nisan 2020 tarihinde Fox TV’de İlker KARAGÖZ tarafından sunulan “Çalar Saat Hafta Sonu” programında yapmış olduğu açıklamalara yer verildi. 

Haberde yer alan açıklamalar şöyledir: 

• Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan Ekonomik Önlemler Paketi’nde maalesef tarım sektörü yer almadı. Çiftçilerimiz tarım kredilere, bankalara borçlu. Bu borçların yapılandırılması, mümkünse borç faizleri silinmeli, mazotta vergi %1 e düşürülmeli ya da 2TL den satılmalı.  

• Üretimin sekteye uğramaması hayati bir önem taşınmaktadır. İnsanların yeterli ve dengeli beslenmesi çok önemli, nitekim salgın haberleri ile insanlar ilk önce market raflarına koştu. Raflarda ki ürünler boşaldı. Peki bu rafların yeniden dolması için ne yapılması gerekiyor? Tarımsal üretimin sürekliliği gerekiyor. 

• Cumhurbaşkanımız, “2020 yılı tarım desteklerinin yarısını ödedik” dedi. Sanırım kendisini yanlış bilgilendirmişler. Ödenen destekler 2019 yılı destekleri.

• Çiftçinin SGK,Bağ-kur borçları var.  Bu borçlar 2020 yılı hasat sonuna ötelensin.

Okunma Sayısı: 27
Fotoğraf Galerisi
Bağlantılar

http://youtu.be/DYs14n5UZHA