GAP GÜNDEMİ GAZETESİ: TARIM DANIŞMANLARINDAN ŞANLIURFA ZMO’YA ZİYARET- 11 HAZİRAN 2020

ŞANLIURFA ŞUBE
15.06.2020 (Son Güncelleme: 16.06.2020 14:52:02)

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek Tarım Danışmanlarının sorunları hakkında istişarelerde bulundu.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Genel Başkanı Mahmut Kaytan ve Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Esra Kaplan TMMOB Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odasını ziyaret ederek Oda Başkanı Abdullah Melik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Türkiye ve Şanlıurfa’nın Tarımsal sorunlarını ve Tarımsal Yayım ve Danışmanlıkla ilgili sorunların ve işleyişleriyle ilgili sıkıntıların konuşulduğu ziyaret toplantısında Dernek hakkında bilgi veren Başkan Mahmut Kaytan, 2014 yılında kurulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Derneği‘nin Türkiye’nin 38 ilinde temsilciliğinin bulunduğunu ve amaçlarının Tarımsal Danışmanların sorunlarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak olduğunu belirterek bu kapsamda ilgili kurum, kuruluş ve STK’ları ziyaret ettiklerini dile getirdi. Mahmut Kaytan ziyaret toplantısında mesleki anlamda dayanışmanın önemine vurgu yaparak; Ev sahipliğinden dolayı Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Abdullah Melik’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti belirten Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Abdullah Melik ise yaptığı açıklamada; Tarım ülkesi olan Türkiye’de tarımın ve tarım alanında faaliyet gösteren çiftçimiz ve teknik kadronun önemi bir kez daha açığa çıkmıştır. Gıda ve gıda güvenliğinin öneminin ortaya çıktığı bu günlerde tarım alanında faaliyet gösteren arkadaşlarımızın sorunlarını kendi aramızda bir kez daha iştişare etme fırsatı bulduk” dedi.

Yaklaşık bir saat süren toplantı Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Abdullah Melik tarafından Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Dernek Başkanı Mahmut Kaytan’a plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ. 

Okunma Sayısı: 24
Bağlantılar

http://www.gapgundemi.com/haber-tarim-danismanlarindan-sanliurfa-zmo-ya-ziyaret-53804.html?fbclid=IwAR1NYIMX_B16X2P49W-IZWuiQwSfpZLjKw1JT9yR1Vz96JxThuTYqcIu6bU