YENİÇAĞ TV İLE RÖPORTAJ

GENEL MERKEZ
25.06.2020 (Son Güncelleme: 26.06.2020 16:10:18)

Yeniçağ Gazetesi Muhabiri Berkay BİGEÇ, 25 Haziran 2020 Perşembe günü, ODA Yönetim Kurulu Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ ile bir röportaj yaptı.

BİGEÇ, iktidar milletvekillerinin, tarım arazilerine zarar verdiği gerekçesiyle hobi bahçelerinin yıkılması yönünde kanun teklifini TBMM’ye sunmasına yönelik olarak sorular yöneltti.

Başkanımız açıklamalarında özetle “Tarım alanlarının korunması hayati bir önem taşımaktadır. Kent yaşamından sıkılan insanlar doğal yaşama kaçış için hobi bahçelerine yönelmektedir, ancak tarımsal üretimin sağlanabileceği, verimli tarım alanlarının hobi bahçesi olarak talan edilmesi uygun değildir. Getirilen cezalar ise caydırıcı değildir, önergeler ile bu cezalar artırılmalıdır. Tarım alanlarını tehdit eden en büyük unsurlar kaçak olarak yapılan sanayi, enerji, madencilik tesisleridir. Zeytinlik alanlarda kurulan jeotermal enerji boruları toprağı sarmalarken, sadece hobi bahçeleri üzerinden bir yaptırım yapılması yeterli değildir. Bugün 1. sınıf tarım arazisi olan Alpu Ovası’na termik santral yaptırılmaması için hukuki bir mücadele içerisinde olduğumuzu da hatırlatmak isterim” dedi.

Kameraman Caner ALTAN tarafından kayıt altına alınan röportaj 26 Haziran 2020 Cuma günü Yeniçağ TV youtube kanalında yayımlandı.   

Okunma Sayısı: 110
Fotoğraf Galerisi
Bağlantılar

https://youtu.be/I5bfmCTtveY