ATAKUM` DA KIYI EROZYONU DURMUYOR-16 TEMMUZ 2020-HEDEF HALK

SAMSUN ŞUBE ( )
10.08.2020 (Son Güncelleme: 11.08.2020 10:45:30)

Samsun Atakum ilçesi Çatalçam mevkiindeki kıyı erozyonu durdurulamıyor. Deniz, kumsalı her ay yutmaya devam ediyor. ZMO` dan uyarı yapıldı.

Samsun`un Atakum ilçesinde kıyı erozyonu, yapılan çalışmalara rağmen bir türlü önlenemiyor. Kıyı erozyonuna 19 Mayıs ilçesi Dereköy Balıkçı Barınağı` nın yanlış planlanması sonucu neden olduğu sürülürken, Çatalçam` da kıyıyı her geçen ay deniz yutmaya devam ediyor. Deniz son olarak kıyıda yer alan ağaçları yuttu. Manzara ürkütürken Ziraat Mühendisleri Odası`ndan (ZMO) uyarı yapıldı.

EROZYON DEVAM EDECEK

ZMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akar, Atakum Çatalçam`da devam eden kıyı erozyonuna dikkat çekti. Çatalçam`da kıyı erozyonunun devam ettiğini, denizin ağaçları yuttuğunu söyleyen Murat AKAR,"Dereköy`de yapılan balıkçı barınağından sonra başlayan kıyı erozyonu İncesu`ya kadar ulaşmış durumda. Yerel yöneticilerin bilim ve tekniği dikkate almadan yaptıkları uygulamanın bir sonucudur bugün kıyılarda yaşananlar, dün de yaşanıyordu, yarın da yaşanacak. Yaşananları görün artık" dedi.

N. Alper CABBAR

Okunma Sayısı: 36