TARIM HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZE ANITKABİR ZİYARETİ İLE BAŞLADIK

GENEL MERKEZ ( )
08.01.2021 (Son Güncelleme: 08.01.2021 19:21:50)

Türkiye’de modern anlamda ilk defa tarım eğitim ve öğretimi 10 Ocak 1846 yılında İstanbul Yeşilköy’de Ayamama Çiftliğinde açılan Ziraat Mektebinde başlamıştır. ODA’mız bu tarihe istinaden her sene 10 Ocak tarihini içeren haftayı “Tarım Haftası” etkinlikleri kapsamında tarım öğreniminin yıldönümünü kutlamaktadır.

Türkiye’de modern anlamda ilk defa tarım eğitim ve öğretimi 10 Ocak 1846 yılında İstanbul Yeşilköy’de Ayamama Çiftliğinde açılan Ziraat Mektebinde başlamıştır.

ODA’mız bu tarihe istinaden her sene 10 Ocak tarihini içeren haftayı “Tarım Haftası” etkinlikleri kapsamında tarım öğreniminin yıldönümünü kutlamaktadır.

Bu seneki “Tarım Haftası” etkinliğimize 8 Ocak 2021 Cuma günü Anıtkabir’i ziyaret ile başladık.

ODA’mız tarafından Ata’ya hazırlanan çelenk; Anıtkabir Komutanı, askeri birlik ve ODA Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Caner AKSAKAL, Tahsin Erman ÇAĞDAŞ, Mehtap Ercan BİLGEN, Züleyha OĞUZ, Mert Ulaş DİŞBUDAK, Genel Sekreterimiz Bülent TORUNBALCI ile ODA Basın Danışmanımız Funda GACAL`ın katılımıyla Aslanlı Yolda ilerleyerek, mozoleye sunuldu.

Anıtkabir ziyaretimiz, ODA Başkanımızın “Anıt Kabir Hatıra Defterine” Ata’ya hitaben yazdığı mektubu okuması ile son buldu. 

Okunma Sayısı: 197
Fotoğraf Galerisi