GIDA TARIM: PAKDEMİRLİ: “ÜLKEDE FUTBOLDAN SONRA EN ÇOK TARIM KONUŞULUYOR- 11 OCAK 2021

GENEL MERKEZ
11.01.2021 (Son Güncelleme: 12.01.2021 13:05:04)

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından çevrim içi düzenlenen Türkiye’de Tarım Öğretiminin 175. Yıl Dönümü Kutlama Programında konuşan Bakan Pakdemirli, ülkede futboldan sonra en çok tarım, tarımdan sonra da eğitimin konuşulduğunu vurgulayarak; “İtiraf etmeliyim ki ben, makul olduğu müddetçe, konuşanları da haklı buluyorum. Zira iki hayati şey vardır; karnın doyması, aklın doyması. İşte tam da bu noktada karşımıza tarım eğitimi çıkıyor” diye konuştu.

Ankara Üniversitesi tarafından çevrimiçi olarak “Türkiye’de Tarım Öğretiminin 175. Yıl Dönümü” Kutlama Programı düzenlendi. Çevrimiçi toplantının açış konuşmalarını Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkanı Fehmi Kiraz, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baki Remzi Suiçmez, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptı.

Ankara Üniversitesi tarafından çevrimiçi olarak “Türkiye’de Tarım Öğretiminin 175. Yıl Dönümü” Kutlama Programı düzenlendi.

Çevrimiçi düzenlenen oturumda 175. Yıl Özel Dersi ise “Ziraat Mühendisliği Mesleğinin Geçmişi ve Geleceği” başlığıyla Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neşet Arslan tarafından verildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kutlama programında yaptığı konuşmada, tarım ile bilginin önemini çok iyi kavramış toplumların daima önde, belirleyici ve tetikleyici olacağını ifade etti. Bakan Pakdemirli, bu asrın artık ‘tarımın bilgiyi pratik etme asrı’ olduğunu, tarıma teknolojiyi, modern yöntemleri, kısacası bilgiyi hâkim kılanların markalaşabileceğini, sürdürülebilirliği sağlayacağını, verimi ve kaliteyi yükselteceğini söyledi.

 

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ. 

Okunma Sayısı: 2
Fotoğraf Galerisi