BASIN AÇIKLAMASI: MUSTAFA TÜMER YALNIZ DEĞİLDİR… MESLEKTAŞIMIZA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ.

GENEL MERKEZ ( )
11.03.2021 (Son Güncelleme: 11.03.2021 15:15:38)

"Mustafa Tümer, yalnız değildir. Ülkemizdeki hiçbir meslektaşımız sahipsiz değildir. Odamız, fedakarca tarım sektörüne hizmet eden tüm meslektaşlarımızın yanındadır."

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

BASIN AÇIKLAMASI

11 Mart 2021

 

MUSTAFA TÜMER YALNIZ DEĞİLDİR…

MESLEKTAŞIMIZA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ.

 

Meslektaşımız Mustafa Tümer, Adana İli İmamoğlu İlçesinde 9 Mart 2021 tarihinde borçlu üretici ve yakınları tarafından iş yerinde saldırıya uğrayarak darp edilmiş, şüpheliler ise serbest bırakılmıştır.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanımız Feyzullah Korkut ve beraberindeki heyet, 10 Mart 2021 tarihinde meslektaşımızın İmamoğlu ilçesindeki iş yeri önünde bir Basın Açıklaması yaparak, saldırıyı şiddetle kınamış ve şüphelilerin serbest bırakılmasına tepki göstermiştir.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütü olarak, Ziraat Mühendisleri ailesi olarak, meslektaşımız özelinde mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Suçu, ihmali ve sorumluluğu olanların bir an önce cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Ülkemizdeki yanlış ekonomi ve de tarım politikasının yakıcı sonuçlarının meslektaşlarımıza fatura edilmeye çalışılmasına izin vermeyeceğiz.

Hukuk tanımazlığın giderek yaygınlaştığı son yıllarda hukukun herkese gerekli olduğunu bir kez daha anımsatmakta yarar görüyor ve ilgilileri bu tür çirkin olayların bir daha yaşanmaması için bir an önce gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz.

Mustafa Tümer, yalnız değildir. Ülkemizdeki hiçbir meslektaşımız sahipsiz değildir. Oda’mız, fedakarca tarım sektörüne hizmet eden tüm meslektaşlarımızın yanındadır.

Meslektaşımıza acil şifalar, yakınlarına ve meslek camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Genel Merkezimiz ve Adana Şube Başkanlığımız olarak yaşanan olayın takipçisi olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz.

 

Baki Remzi Suiçmez

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

(Yönetim Kurulu Adına)

 

Okunma Sayısı: 173
Fotoğraf Galerisi