“KÜRESEL ISINMA, SUYUN ÖNEMİ VE ALINACAK ÖNLEMLER SEMPOZYUMU” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MERKEZ ( )
26.11.2021 (Son Güncelleme: 26.11.2021 11:10:18)

Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği (TÜSKOOP-BİR) ile ODA’mız tarafından ortaklaşa düzenlenen, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklediği “Küresel Isınma, Suyun Önemi ve Alınacak Önlemler Sempozyumu”, 20-24 Kasım 2021 tarihlerinde, Antalya Lykia World Golf Hotel’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

21 Kasım 2021 Pazar günü düzenlenen Açılış Oturumunda; İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından TÜSKOP- BİR Genel Başkanı A. Halis UYSALODA Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Metin TÜRKER açılış konuşmalarını yaptılar.

I. Oturumda; “Ülkemizdeki Yasal ve Kurumsal Yapının Tarımsal Sulamaya Etkileri” konu başlıklı “TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Paneli”ni ODA Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ yönetti. Panelde; TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası II. Başkanı İsmail KÜÇÜK tarafından “Su ile İlgili Yaşanan İdari ve Teknik Sorunlar” ile TÜSKOOP-BİR Danışmanı meslektaşımız Dr. Nüvit SOYLU tarafından “Türkiye’de Sulama Yönetimindeki Sorunlar Nasıl Çözülebilir” konu başlıklı sunumlar yapıldı.

II. Oturumda; Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Metin TÜRKER’in oturum başkanlığında, “Küresel Isınma Su ve Suyun Önemi” konu başlığında sunumlar gerçekleştirildi. Panele; Tarım ve Orman Bakanlığı Kontrolörler Başkan Yardımcısı Serdal KOÇ, DSİ Jeoteknik Hizmetleri ve Yeraltı Suları Daire Başkan Yardımcı İsmet KIZILTEPE, DSİ Su ve Sondaj Şube Müdürü Salih Gürel ÜNSAL konuşmacı olarak katıldılar.

22 Kasım 2021 Pazartesi günü III. Oturumunda “Kooperatifçiliğin Önemi, Tarımsal Elektrikler ve Kuraklık” konulu Panel gerçekleştirildi. Panele; Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut ESKİYÖRÜKDokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Doğan YAŞARAnkara Tarım İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’nden Necmettin PEHLİVANİzmir Köy-Koop adına S.S. Çamavlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa KOCATAŞ konuşmacı olarak katıldılar.

Sempozyum süresince stand açan DGN Group Elektronik Otomasyon Su Sayaç Ölçümleri standını ziyaret ederek yöneticileri ile görüştük.

Etkinlik, kooperatif yöneticisi ve üyelerinin katıldığı sosyal aktivitelerin ardından 24 Kasım 2021 tarihinde sona erdi.

Okunma Sayısı: 120
Fotoğraf Galerisi