TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI (ZMO) ÖRGÜTLÜLÜĞÜ GENEL MERKEZ 1. AŞAMA, ŞUBE BAŞKANLIĞI VE İL TEMSİLCİLİĞİ GENEL KURULLARINDA SEÇİM SÜRECİNİ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRECEKTİR.

GENEL MERKEZ ( )
09.12.2021 (Son Güncelleme: 09.12.2021 11:09:03)

"Haydi Göreve! Hep birlikte, daha güçlü TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütlülüğüne."

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI (ZMO) ÖRGÜTLÜLÜĞÜ

GENEL MERKEZ 1. AŞAMA, ŞUBE BAŞKANLIĞI VE İL TEMSİLCİLİĞİ GENEL KURULLARINDA SEÇİM SÜRECİNİ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRECEKTİR.

 

9 Aralık 2021

Değerli Meslektaşlarımız,

İki yılda bir Aralık ve Ocak ayları TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütlülüğü açısından seçim süreçlerinin yaşandığı önemli bir dönem. ZMO olarak seçim mevzuatına uygun duyurular sonrası ülke genelinde çoğunluksuz Genel Kurullarımızı 11-12 Aralık 2021, Ankara, Çanakkale, Tekirdağ, Ağrı, Isparta’da 18-19 Aralık 2021, Edirne ve Tunceli’de 26 Aralık 2021, Adana’da 22-23 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğiz.

Şube ve İl Genel Kurullarımızda yönetime aday olan grupların programları açıklanacak ve tartışılacak, örgütümüzün gücü ve öznesi olan üyelerimiz mesleklerine, meslektaş haklarına, Odasına, ülkeye ve yaşama dair görüşlerini söyleyecekler. Hakim gözetiminde yapılacak demokratik seçimler sonrası birlikte çalışacak yeni dönem yöneticilerimiz ve Mart 2022’de gerçekleştirilecek Genel Kurul Delegelerimiz belirlenecek. Şube ve İl Genel Kurullarında söylenenlerden ortaklaşanlar Oda Genel Kuruluna, oradan da TMMOB Genel Kuruluna taşınacak.

ODA’mız gücünü sadece örgütlü üyesinden alır. ZMO örgütü bilimden, üretimden, emekten, halktan, kamu yararı ve toplum çıkarından yanadır. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, demokratik laik sosyal hukuk devletinden yanadır. Bu örgüt meslek alanları ile ilgili ülke gerçeklerini ortaya koyar. Meslektaşlarının haklarını korur ve çalışma alanlarını geliştirir. Doğasını, çevresini, tarımsal üretim alanlarını, toprağını, suyunu, merasını koşulsuz korur. Sorunları, nedenlerini ve çözüm yollarını önerir. Bu örgüt sadece gerçek olanı söyler. Şimdi sözümüzü bir kez daha söyleme zamanıdır. Şimdi daha etkin, daha demokratik, daha işlevsel bir ZMO Örgütlülüğü için Genel Kurullarımıza katılma ve oy kullanma zamanıdır.

Pandemi, iklim değişikliği ve kuraklık, ekonomik kriz ve tarımsal üretime olumsuz yansımaları, düşük ücretle çalışma ve güvencesiz çalışma, işsizlik ve kamuda atanamama, gıda enflasyonu, eğitimdeki sorunlarımız, sorunlarımız sayılamayacak kadar çok. Sıkıntılı, sancılı ve sorunlu bir ülkenin her türlü olumsuzluğu hepimizi etkilemektedir.

İşte böylesi zor koşullarda bu ülkenin, bu ülke insanının, gerçekleri ortaya koymaktan korkmayan, cesaretle sözünü söylemekten çekinmeyen ZMO’ya, ZMO kadrolarına ihtiyacı var. ZMO’nun şubelerine, il temsilciliklerine, şubelerin ve illerin örgütlü üyeye ihtiyacı var. Şimdi bu ihtiyacın gereklerini yerine getirme zamanıdır.

Tüm meslektaşlarımızı Genel Kurullarımıza davet ediyor, Genel Kurullarımızı sözümüzü söyleyeceğimiz bir “Demokrasi Şöleni”ne çevirmeye çağırıyoruz.

Haydi Göreve! Hep birlikte, daha güçlü TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütlülüğüne.

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 47. DÖNEM YÖNETİM KURULU 

 

Okunma Sayısı: 1958
Fotoğraf Galerisi