ÇANAKKALE ŞUBEMİZİN SEÇİM SÜRECİ BAŞLAMIŞTIR.

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
09.12.2021 (Son Güncelleme: 10.12.2021 10:42:27)

ZMO Çanakkale Şube Başkanı Hicri Nalbant tarafından 18-19 Aralık 2021 tarihinde yapılacak olan Şube yönetim kurulu seçimi için şube binasında basın açıklaması yapılmıştır. Hicri Nalbant yönetim kurulu adaylarını tanıtarak yapılacak seçimde yeniden aday olduğunu belirtmiş ve hedeflerini açıklamıştır.

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ÇANAKKALE ŞUBE SEÇİM SÜRECİ BAŞLAMIŞTIR.

Değerli Meslektaşlarımız,

İki yılda bir Aralık - Ocak ayları TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütlülüğü açısından seçim süreçlerinin yaşandığı önemli bir dönemdir. ZMO olarak seçim mevzuatına uygun duyurular sonrası Çanakkale’de 18 Aralık 2021 günü saat 14:00 te Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal Tesisleri Ercan Adsız Konferans Salonu da Genel Kurulumuzu,  aynı adreste 19 Aralık 2021 günü de saat 09:00-17:00 arasında seçimimizi gerçekleştireceğiz.

 Hakim gözetiminde yapılacak demokratik seçimler sonrası birlikte çalışacak yeni dönem yöneticilerimiz ve Genel Kurul Delegelerimiz belirlenecektir.

ODA’mız gücünü sadece örgütlü üyelerinden alır. ZMO örgütü bilimden, üretimden, emekten, halktan, kamu yararı ve toplum çıkarından yanadır. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, demokratik laik sosyal hukuk devletinden yanadır. Bu örgüt meslek alanları ile ilgili ülke gerçeklerini ortaya koyar. Meslektaşlarının haklarını korur ve çalışma alanlarını geliştirir. Doğasını, çevresini, tarımsal üretim alanlarını, toprağını, suyunu, merasını ve ormanlarını koşulsuz korur. Sorunları, nedenlerini ve çözüm yollarını önerir. Bu örgüt sadece gerçek olanı söyler. Şimdi sözümüzü bir kez daha söyleme zamanıdır. Şimdi daha etkin, daha demokratik, daha işlevsel bir ZMO Örgütlülüğü için Genel Kurulumuza katılma ve oy kullanma zamanıdır.

Pandemi, iklim değişikliği ve kuraklık, ekonomik kriz ve tarımsal üretime olumsuz yansımaları, düşük ücretle çalışma ve güvencesiz çalışma, işsizlik ve kamuda atanamama, gıda enflasyonu, eğitimdeki sorunlarımız  sayılamayacak kadar çoktur. Sıkıntılı, sancılı ve sorunlu bir ülkenin her türlü olumsuzluğu hepimizi etkilemektedir.

İşte böylesi zor koşullarda bu ülkenin, Çanakkale’nin   gerçekleri ortaya koymaktan korkmayan, cesaretle sözünü söylemekten çekinmeyen ZMO’ya ve Şubesine ihtiyacı vardır. Şimdi bu ihtiyacın gereklerini yerine getirme zamanıdır.

Bu nedenlerle Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesine belirlediğimiz yönetim kurulu ve delege listesiyle yeniden aday olduk.

Tüm meslektaşlarımızı Genel Kurulumuza ve Seçimimize  davet ediyoruz.

Haydi Göreve! Hep birlikte, daha güçlü TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası örgütlülüğüne.

Hicri NALBANT

Şube Başkanı

Yönetim Kurulu Adına

Okunma Sayısı: 45
Fotoğraf Galerisi