AKIN ÖZDEMİR ETKİNLİĞİ

MERSİN ŞUBE ( )
18.12.2021 (Son Güncelleme: 27.12.2021 14:11:07)

18 Aralık Akın Özdemir`in ölüm yıldönümü ve biz Akın`ın dostları onu anmak, ışığını, öğretisini devam ettirmek isteyenler olarak yine mezarı başındaydık.
Eşi Mine abla, kızı Ulaş ve dört bir taraftan Adana’ya, Mersin`e gelen dostlarla beraberdik. Bu yıl farklı olarak Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Ziraat Fakültesi öğrencilerimiz, ZMO- Genç üyesi meslektaş adaylarımız da bizlerle birliktelerdi.
Gençlerimize Akın Özdemir`in Demokratik Kooperatifçilik, Çiftçi-Köylü Örgütlenmesi, Tarım Politikalarının modelleri Adana`da 3 gündür anlatılmakta; sömürüsüz bir ülkede mühendisliğin kendini nasıl yenileyeceğini, emeğin nasıl yüce bir değer sayılacağını, Akın Özdemir`in yaşamından ve yazımlarından öğrendiler.
43 yıldır devam eden bu anma etkinliğinin gelecek kuşaklar tarafından devam ettireleceğinden şüphemiz yoktur.
Aynı mezarlıkta bulunan Şube eski Temsilcimiz, 68`liler derneği üyesi Yusuf Uzun abimizin de mezarını ziyaret edip saygı duruşunda bulunduk.
Ruhları şad olsun.
Etkinliğimize katılan tüm dostlara teşekkür ederiz.
Ayrıca Yenişehir Belediye Başkanı Sn. Abdullah Özyiğit`e anma etkinliğimize gösterdiği ilgi ve katkıdan dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Okunma Sayısı: 30
Fotoğraf Galerisi