EFES SELÇUK’TA DOĞA DOSTU VERİMLİ TARIMSAL ÜRETİM BULUŞMASI

GENEL MERKEZ ( )
14.01.2022 (Son Güncelleme: 14.01.2022 20:12:18)

Türkiye’de tarım eğitiminin 176. yılı etkinlikleri kapsamında, Efes Selçuk Belediyesi ve İzmir Şubemizin işbirliğinde Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde “Düşük Maliyetli Doğa Dostu Yöntemlerle Verimli Üretimin Yolları” paneli 13 Ocak Perşembe günü gerçekleştirildi.

İzmir Şube YK Yazman Üyesi Dr. Zerrin ÇELİK`in yönettiği panele meslektaşlarımız; Prof. Dr. Tayfun ÖZKAYA, Mehmet PAKKANER ve üretici Ogün ACAR konuşmacı olarak katıldılar.

Aile tarımı ve küçük üreticilerin güçlendirilmesi ile büyük ölçekli tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla çok yönlü bir tarımsal stratejiyi yaşama geçiren Efes Selçuk Belediyesi ile ODA’mız arasında sağlanan işbirliğini kurumsal ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla bir işbirliği protokolünün de imzalandığı etkinliğe, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz CERİTOĞLU SENGEL ve ODA Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ de katıldı.  

ODA Başkanımız Baki Remzi SUİÇMEZ; “Bu proje Köy Enstitüleri mantığıyla yaşama geçirilecek ve uygulamanın doğrudan alana yansıyacağı, küçük aile işletmeciliğinin destekleneceği doğal üretiminin ortaya çıkacağı bir model. Onu üreticilerle alana yayıyorsunuz. Şimdi imzalanan protokol de belediyemize, odamıza, ülkemize ve Selçuk halkına hayırlı olsun. Bizim odamızın savunduğu tarım politikalarının temeli Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı tam bağımsızlık ilkesine dayalı bir tarım politikası. Bu merkezi kurdunuz. Oda olarak teşekkür ediyoruz. Bizler de her türlü işbirliğinde sizlerle birlikte olacağız” dedi.

 

Okunma Sayısı: 101
Fotoğraf Galerisi