AOÇ İÇİN BİN KİŞİ MECLİS’E YÜRÜDÜ – HÜRRİYET

GENEL MERKEZ
07.06.2006 (Son Güncelleme: 07.06.2006 16:58:28)

Ulu Önder Mustafa Kemal’in Ankara halkına miras olarak bıraktığı Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ), Büyükşehir Belediyesi’ne devrini öngören yasa tasarısı protesto edildi.

28 sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin katılımı ile dün düzenlenen eylemde de, yasa tasarısı protesto edildi. Eyleme siyasi partilerden CHP, DSP, DYP, ANAVATAN ve MHP de katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı eylemde katılımcılar sloganlar eşliğinde, Konur Sokak’tan, TBMM’nin Dikmen kapısına kadar yürüdüler.

Meclis önünde yapılan basın açıklamasında ise şöyle denildi:

“Bütünüyle yağma ve kent rantı amaçlı bu vahim girişim, destansı Cumhuriyet kazanımını tümden yok etmeye yönelik olduğu kadar, Ulu Önderin anısına saygısızlıktan öte açık bir saldırıdır.

Atanın amaçlarıyla çağdaş gerekli bütünleyecek bir yaklaşımla ve oluşturulacak bir Koruma Nazım İmar Planı temelinde, Çiftlik sorunlarının aşılması da çağdaş yaşam doğrultusunda bir gelişim sağlanması da mümkündür.

Teslim etmeyeceğiz

Çiftliğin bu tür rasyonel doğrultularda geliştirilmesi için destek olması ve kaynak sağlaması gereken kamu yönetiminin, bu Cumhuriyet kazanımını gözünü rant hırsı bürümüş yerel baronlara peşkeş çekmesi niyetlerine teslim etmeyeceğiz.

Vekillere çağrı

Bütün bu amaçlarla önceki Tarım ve Köyişleri döneminde başlatılmış olan üst ölçekli gelişim tasarımlarının katılımcı yaklaşımlarla olgunlaştırılması ve uluslar arası bir yarışma ile yaşama geçirilmesi mümkündür.

TBMM’de görev yapan milletin vekillerini, sözü edilen kanun teklifine ret oyu vermeye ve milletten aldıkları vekaleti doğru yolda kullanmaya davet ediyoruz.

Okunma Sayısı: 465
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.