61SAAT HABER: ZİRAAT MÜHENDİSLERİ TRABZONLU BAŞKAN İLE YOLA DEVAM DEDİ- 24 MART 2022

GENEL MERKEZ ( )
25.03.2022 (Son Güncelleme: 25.03.2022 10:00:40)

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odasının 19-20 Mart 2022 tarihinde Ankara’da yapılan 48. Olağan Genel Kurulunda Trabzonlu Baki Remzi SUİÇMEZ yeniden genel başkanlığa seçilmiştir.

1964 Sürmene doğumlu olan Suiçmez 1985 yılı Erzurum ATATÜRK Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdikten sonra bir müddet ÇAYKUR’da görev yapmıştır. Buradan Ankara’ya kapatılan Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne geçmiştir. Burada uzun yıllar toprak etüd ve tarım alanlarının sınıflandırılması çalışmalarında bulunduktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığına geçmiş ve halen bu Bakanlıkta görev yapmaktadır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİ) kamu idaresi alanında yüksek lisans yapan Suiçmez fotoğraf alanında başarılı çalışmalara imza atmıştır. Evli ve iki çocuk babası SUİÇMEZ fanatik bir TRABZONSPOR taraftarıdır.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığına yeniden seçilen SUİÇMEZ yaptığı açıklamada beni ülkemizde gıdaya ulaşma krizinin yaşandığı, gıda tedarik zincirindeki sıkıntıların, gıda ürünleri arzının zorlaştığı,  gıda üretiminin yapılmasının zor olduğu dönemde bu zor göreve yeniden  layık gören bütün TMMOB Ziraat Mühendisleri Odasının değerli delegelerine  bana her zaman destek olan Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Yönetim kuruluna ve delegelerine en içten dileklerimle teşekkür ederim diyerek “Toprağa, suya, doğaya duyarlı insanlık için üretmeye, üreticinin ve  meslektaşının  haklarını savunmayı ilke edinerek, vatanseverlik duygusuyla hep birlikte, bütün dostlarım ve paydaşlarımızla  çalışarak doğruları söyleyerek aydın namusu ile Türkiye tarımına hizmet etmeyi hedefliyorum bu çıktığımız yolda başarmak için herkesin desteğini bekliyor teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ. 

Okunma Sayısı: 16
Fotoğraf Galerisi