AÜZF ZMO-GENÇ TARAFINDAN POLATLI GEZİSİ DÜZENLENDİ

GENEL MERKEZ ( )
16.05.2022 (Son Güncelleme: 16.05.2022 16:51:10)

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ZMO-Genç tarafında, 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara Polatlı ilçesinde bulunan tarihi yerler ve müzeler ziyaret edilerek, tarla gezisi düzenlendi.

Öğrenci Temsilcimiz Şükrü Şiyar KORKMAZ, Temsilci Yardımcımız Ayşe Peri EREN ve ZMO-Genç üyelerinin katıldığı etkinliğe; ODA II. Başkanımız Tahsin Erman ÇAĞDAŞ, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Mehtap ERCAN BİLGEN, ODA Basın Danışmanımız Funda GACAL, MİEM Sorumlumuz R. Figen KURAL, Genel Merkez Büro Çalışanımız Furkan ELİUZ ve Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Yaşar Murat ÇELİK eşlik ettiler.

Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) Koordinatörü Kadim KOÇ’un aydınlatıcı anlatımları ile gerçekleşen gezimiz; Polatlı’nın ilk özel müzesi olan POTA’nın gezilmesi ile başladı ardından; Sakarya Zafer Anıtı ve Sakarya Şehitliği ziyaret edildi sonrasında  Dua Tepe’ye gidilerek Mehmetçik Anıtı ile Sakarya Meydan Muharebesi ve Türk Tarihi Tanıtım Merkezi gezildi; Kartal Tepe’de ise  Kartal Tepe Mehmetçik Anıtı ve Tanıtım Merkezi’ne gidilerek Sakarya Meydan Muharebesi ve Türk Tarihi Müzesi gezildi ardından Gordion’a geçilerek Antik Kent Müze ve Kral Mezarı gezildi. Etkinlik meslektaşımızın Yaşar Murat ÇELİK’in kanola ve soğan tarlasında, öğrenci kardeşlerimize teknik bilgi vermesi ile sona erdi.

Okunma Sayısı: 77
Fotoğraf Galerisi