KALEM GAZETESİ: “MESLEKTAŞIMIZ MUTLUAY’A YENİDEN HAYIRLI OLSUN DİYORUZ”- 8 HAZİRAN 2022

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
09.06.2022 (Son Güncelleme: 10.06.2022 10:42:45)

Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi Başkanı Hicri Nalbant Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay’ın yeniden görevine dönmesinin basın toplantısı düzenleyerek, “Meslektaşımız İrfan Mutluay’a da yeniden hayırlı olsun diyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Şube başkanı Hicri NALBANT tarafından şube binasında yapılan basın açıklaması Çanakkale Yerel Basınında değişik gazetelerde yer aldı.

Şube başkanı tarafından basına verilen basın açıklaması şu şekildedir.

 

"BASINA VE KAMUOYUNA (08.06.2022)

                Çanakkale Belediyesi Siyasi Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay 1 Nisan 2022 günü yasal olmayan, siyaset kokan hızlandırılmış bir soruşturma sonucu 657 sayılı devlet memurları kanununun 138/B maddesi uyarınca görevinden açığa alınmıştır.

İrfan Mutluay şuanda klasik anlamda devlet memuru değildir. Çanakkale Belediyesinin Siyasi Başkan Yardımcısıdır. 657 sayılı devlet memurları yasasına göre açığa alınması; gerekçelere bakıldığında yasal değildir.

                İrfan Mutluay 30 yılı aşkın bir süre ilimizdeki kamu kurumlarında görevini titizlikle yerine getiren örnek bir kamu görevlisidir. Ayrıca sivil toplum örgütlerinde, sendikalarda görev üstlenmiştir.

                Yine Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesinin yönetiminde de bulunmuş oda yöneticisi olarak da hem Çanakkale’ye hem de şubemize çok değerli katkılar sunmuştur.

 Bölgemizde yaşanan çevre felaketlerine Kazdağlarındaki vahşi madenciliğe, bölgede kurulmak istenen kömürlü termik santrallere, tarım topraklarının amaç dışında kullanılmasına karşı mücadelede sorumluluk almıştır. Özellikle Kazdağlarında yürütülen ve 150 bin kişinin katıldığı dünyanın her yerinden ses getiren dünyanın en büyük çevre direnişi olan su ve vicdan nöbetinde çok değerli katkıları olmuştur.

Belediye Siyasi Başkan Yardımcısı olarak da Çanakkale’de yaşayanların dikkatini çeken takdirini kazanan hizmetlerin de içinde yer almıştır.

Söz konusu yasa dışı açığa alma işleminin gerçek nedeni İrfan Mutluay’ın bu özellikleri olmalıdır. Bu özelliklerin dışında açığa alınmayı gerektirecek hiçbir kusuru yoktur.

Açığa alınma işleminin arkasından 7 Nisan Perşembe günü Çanakkale Cumhuriyet Meydanında konu ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Bu açıklama son yılların en kalabalık, en canlı açıklamasıydı. 2000 den fazla oda, dernek, kooperatif, sivil toplum örgütü, muhtar ve hemen her partiden yurttaşların katıldığı basın açıklamasıydı. Çok kişinin de toplantıya katılamayıp telefonla, mesajla destek ilettiklerini biliyoruz.

Basın açıklamasına Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Sayın Baki Remzi Suiçmez, odamız eski başkanlarından CHP parti meclis üyesi Sayın Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Tarım Orman İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş yoğun programlarını revize ederek basın açıklamasında konu ile ilgili görüşlerini paylaşmışlardır. Buradan kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Söz konusu basın açıklamasına Çanakkale Milletvekillerinden maalesef katılım olmamıştır. Bu konu bizim dikkatimizden kaçmadığı gibi toplumun büyük bölümü tarafından da hoş karşılanmamıştır. Desteğini göstermeyenler açısından talihsizliktir.

Mehmet İrfan Mutluay 1 Haziran 2022 günü Çanakkale Belediye Başkanının yetkisini yerinde kullanarak göreve başlamıştır. Meslektaşımız Çanakkale’deki hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Buradan Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’a çok teşekkür ediyoruz.

Meslektaşımız İrfan Mutluay’a  da yeniden hayırlı olsun diyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  

Hicri NALBANT

Şube Başkanı

Yönetim Kurulu Adına"

Okunma Sayısı: 5
Fotoğraf Galerisi
Bağlantılar

https://www.canakkalekalem.com/meslektasimiz-mutluaya-yeniden-hayirli-olsun-diyoruz/