ORTAK BASIN AÇIKLAMASI: ZEKİ OYMAK HAKLI MÜCADELEMİZ KAZANANA KADAR DEVAM EDECEK

GENEL MERKEZ ( )
24.08.2022 (Son Güncelleme: 24.08.2022 10:20:45)

KESK Tarım Orkam Sen ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası olarak; halkımızın, meslek ve meslektaşlarımızın haklı ve meşru mücadelesine desteğimiz her an ve her ortamda artarak devam edecektir.

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

24 Ağustos 2022

 

ZEKİ OYMAK

HAKLI MÜCADELEMİZ KAZANANA KADAR DEVAM EDECEK

 

Ülkemizde, özellikle son yıllarda, her türlü çıkarcı talanın kılıfı çok ve siyasi çıkarı belli insanların siyasi açıklamaları bile akıl dışı. Bilinçli yaşatılan talanın, yalan dahil, hukuki kılıf arayışları hukuk dışı ve çok.

“Yenilenebilir Enerji” kavramı üzerinden yaşatılan talanın, örneğin, Jeotermal Enerji Santralı (JES) üzerinden, hukuk devletini aşan şekilsel kılıfı üzerinden belli yerlere çıkar sağlama girişimleri bu süreçte çok ve hukuksuz. Neden? Ve asıl önemlisi. Ne Yapmalı?

“Yenilenebilir Enerji” talanı üzerinden gereğini yaptık, gördüler, görmek istemediler. Sempozyumlar, çalıştaylar, bilimsel raporlar, davalar. “Merkezi yetmese de yerel baskı ile yerelde çözeriz” kolaycılığına karşı, kamucu birlikteliğimizi, mücadelemizi, genel ve yerel örgütlerimiz bütünlüğümüzde sürdürdük. Anlamadılar, anlamasınlar, biz, varız, anlattık, anlatacağız, anlayacaklar.

Benzeri yaşanmış ve yaşanmaya devam eden ve de o an Aydın Mezeköy’de o ortamı yaşayanların ruh halini hepimiz hissederek yaşadık, yaşamayanlar da yaşamalı elbet, sıra kendilerine gelmeden önce. Mücadele ruhu ve yaşama düşen gerçeği.

Zeki OYMAK.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı.

KESK TARIMORKAM SEN, geçmiş dönemler Merkez Yöneticisi, Aydın İl Temsilcisi.

Yaşanan darp ve gözaltı süreci bu son örnek üzerinden, her türlü şiddete hep birlikte insanlarımıza/insanlığımıza karşı çıkmalıyız.

Haklı ve meşru mücadelesini cesurca sürdüren halkımızı ve bu süreçte özveriyle yer alan örgütlü üyelerimizi itibarsızlaştırmaya yönelik kirli/gizli girişimlere izin vermemeliyiz.

Zeki OYMAK.

Haksızlığa uğrasan da bil ki, birlikteyiz, yanındayız, birlikteyiz. Haklı mücadelemize devam, selam.

KESK Tarım Orkam Sen ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası olarak; halkımızın, meslek ve meslektaşlarımızın haklı ve meşru mücadelesine desteğimiz her an ve her ortamda artarak devam edecektir.

İnsanlık mücadelesinde/çıkar mücadelesinde, çıkar hesapsız yüreğiyle yer alan insanlara selam olsun.

Ahmet KELEŞ

KESK TARIMORKAMSEN Genel Başkanı

 

Baki Remzi SUİÇMEZ

TMMOB ZMO Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 314
Fotoğraf Galerisi