MÜHENDİS-KÖYLÜ BAĞININ KESİLMESİ KENEYİ TETİKLEDİ - CUMHURİYET

GENEL MERKEZ
27.06.2006 (Son Güncelleme: 27.06.2006 12:08:21)

Uzmanlar Tarım Bakanlığı’nı göreve çağırdı

ZEYNEP ŞAHİN

ANKARA – Kene ısırması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Yozgat’ın Çekerek ilçesinde Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle Ankara Numune Hastanesi’ne sevk edilen bir kişi daha hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan ve yaşamını yitiren kişilerin sayısındaki artış, “sorunun temelinde yatanın ne olduğu” konusunu gündeme getirdi.

Ziraat Mühendisleri odası Başkanı Gökhan Günaydın, kene popülasyonundaki artışın nedenini, “kuş gribinde yaşanan senaryonun tekrarlanması” olarak açıkladı. Sıcakların erken bastırmasının da dahil olduğu birçok nedenin kene artışını tetiklediğine dikkat ç eken Günaydın, veteriner hekimlerin ve ziraat mühendislerinin kırsalla bağlantısının kesilmesinin sonuçlarının görüldüğüne işaret etti.

Okunma Sayısı: 746
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.