GENEL MERKEZ ( )
19.03.2024 (Son Güncelleme: 19.03.2024 13:54:44)

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE SELAM OLSUN.

Değerli Meslektaşlarımız,

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası olarak 2023 yılı Aralık ayında tüm illerimizde yapılan genel kurullarımızla birlikte ülke düzeyinde demokrasi şöleni ortamında örgüt içi seçim sürecini yaşadık. 49. Dönem Olağan Genel Kurulumuzu ve seçimlerimizi 02-03 Mart 2024 tarihlerinde tüm illerimizden gelen delegelerimizin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdik.

Seçimler sonucunda 65.000’i aşmış kayıtlı üyeyi temsil etme yetkisine sahip olmanın gururu ve aynı zamanda her bir üyenin sorumluluğunu taşımanın bilinciyle, sizlerin desteğiyle göreve gelen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 49. Dönem Yönetim Kurulu olarak, tüm üyelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

ODA’mız; Anayasanın 135. maddesi kapsamında kamu kurumu niteliğinde meslek örgütüdür. Özgürlükler ve demokratik hakların savunulması kapsamında demokratik kitle örgütüdür.

ODA’mız; kurulduğu günden bugüne, ülkemiz tarımı, mesleğimiz ve meslektaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması konusundaki onurlu ve dik duruşundan, cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden, demokrasiden, bilimden, üretimden, emekten, barıştan, insan haklarından, kamu yararından, toplum çıkarından yana ilkeli tutumundan 70 yıldır ödün vermeyen bir meslek örgütüdür.

ODA’mız; bedel ödenmiş nice anlamlı mücadeleler sonucu demokrasiyi içselleştirmiş ve kişiselliği aşarak ilkesiz birlikteliklere karşı kurumsallaşmış ve kurumsal özgürlüğünü korumuş bir meslek örgütüdür.

Kurumsal olarak bu aşamaya gelmemize katkı sağlayan tüm üyelerimize ve geçmişten bugüne fedakârca görev yapan tüm Başkan ve Yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

49.Dönemde; sıkıntılı, sancılı ve sorunlu bir süreçte bir demokratik kitle örgütüne düşen görevlerin güçlüğünü bilerek ve örgütümüzün gücüne inanarak bizlere düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmek için gerekli çalışmaları etkin bir şekilde yapmak ve örgütlü mücadeleyi birlikte büyütmek için yola çıktık. Üyelerimiz, delegelerimiz ve yöneticilerimizle hep birlikte, “birlikte karar alma, birlikte üretme, birlikte yönetme” anlayışı çerçevesinde, daha güçlü bir ODA için, içinde bulunduğumuz zor koşullarda etkin ve verimli bir çalışma dönemi geçireceğimize inancımız tamdır.

ODA’mız; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 2. yüzyılında, ODA’mızın kuruluşunun 70. yılında;  ülke, meslek ve meslektaş sorunlarının çözümüne ilişkin yürüttüğü çalışmalarını artırarak sürdürecek, sağlam ve kararlı duruşuyla yoluna devam edecektir.

Yolumuz açık olsun.

Yaşasın TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Örgütlülüğü.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

49.Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 135
Fotoğraf Galerisi