ZİRAAT MÜHENDİSLERİ FARKLARINI GÖSTERİYORLAR – SİİRT UMUT GAZETESİ

GENEL MERKEZ
30.05.2006 (Son Güncelleme: 12.07.2006 15:04:15)

İl Temsilciliğinin düzenlediği yaz etkinlikleri başladı

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği yaz etkinlikleri başladı. Kırsal alanda yapılan AB sürecinde Türkiye tarımı konulu söyleşi ile başlayan etkinlik, değişik aktivitelerle devam edecek.

Siirt İl Merkezine 10 km uzaklıktaki Tarım İl Müdürlüğü’ne ait Kezer Fidanlığı’nda yapılan AB Sürecinde Türkiye Tarımı konulu söyleşiye Ziraat Mühendislerinin yanı sıra Vali Hüseyin Avni MUTLU da katıldı.

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Ergün Demirhan, gerekli radikal tedbirlerin alınmaması halinde AB üyeliğinin Türk tarımının çökmesine neden olacağını iddia etti. Demirhan, “Türkiye gerekli radikal tedbirleri almadığı takdirde ülkemizin en önemli gündem maddesi olan AB üyeliği ülkemiz tarımı için bir çöküş getirecektir. AB sürecinde zannedildiği gibi tarıma para ve destek yağmayacaktır. AB artık eskisi gibi para yağdırmamaktadır. AB 40 yılda Avrupa tarımının sorunlarının çözümü için 50 milyar Euro harcamışken, 2004 yılı mayıs ayında AB’ye üye olan 10 ülkeye 520 milyon Euro harcamıştır. Buna karşılık Türkiye ise tarıma 3.3 milyar YTL bütçe ayırabilmektedir. Yani AB düzeyinin 1/6’sı kadar bir bütçeyi tarıma ayırabilmektedir” dedi.

Okunma Sayısı: 474
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.