ÇİFTÇİLERE İLAÇLAMA UYARISI – BİRGÜN

GENEL MERKEZ
06.06.2006 (Son Güncelleme: 15.07.2006 11:51:12)

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Motuk, çiftçilerin ilaçlama yaptıkları ürünleri, en az 20 gün pazara sunmamalarını istedi.

Türkiye'de yetiştirilen sebze ve meyvelerde hormon tehlikesinin yok denecek kadar az olduğunu belirten Motuk, ancak ürünlerde ilaç kalıntısı sorununun yaşanabileceğini vurguladı. Hasan Hüseyin Motuk, yerel yönetimlerin, il ve ilçelerdeki ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak, pazaryerlerinden sebze-meyve numuneleri alıp, bu numuneleri laboratuvar ortamında inceleterek, ilaç kalıntısı riskini en aza indirebileceğini kaydetti. Birgün

Okunma Sayısı: 378
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.