2007 YILINDA BİLİRKİŞİ OLARAK GÖREV ALMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

SAMSUN ŞUBE
21.11.2006 (Son Güncelleme: 25.11.2006 10:53:19)

2007 YILINDA BİLİRKİŞİ OLARAK GÖREV ALMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE;

  2007 Yılında Bilirkişi olmak isteyen üyelerimizin en geç 30 Kasım 2006 Perşembe günü mesai bitimine kadar müracaatları kabul edilecektir.

  Müracaat etmek isteyen üyelerimizin aşağıda belirtilen kriterleri dikkate almaları ve müracaat formlarını kurumlarından veya Şubemizden temin etmeleri gerekmektedir.

  Bilgilerinize rica ederim.

                                                                                     Prof.Dr.Zeki ACAR

                                                                                         Şube Başkanı

MÜRACAAT EDECEKLERİN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURCAĞI KRİTERLER

  1. Bilirkişi olarak görev almak için başvuruda bulunacak üyelerimizin içinde bulunduğumuz yıl dahil birikmiş tüm borçlarını başvuru tarihinin sonuna kadar ödemiş olmaları gerekmektedir.Geçmiş yıllara ait aidat borcu bulunanların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  2. Meslekte 3 ( Üç ) yılını doldurmayanlar ile doldurdukları halde Odamıza 2006 Yılı içinde kayıt olanların Bilirkişilik Başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
  3. Bilirkişi Listesi belirlenirken üyelerimizin oda ilkelerine ve yönergelerine uyma durumu,önceki yıllar bilirkişilik yapanların Şubenin belirlediği kurallara uyup uymadığı göz önünde bulundurulacaktır.
  4. Seçilecek bilirkişiler;Bilirkişilerin bu olanaktan adil bir şekilde yararlanmaları ve bu hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla , Şube Yönetiminin belirleyeceği esasları kabul etmelidirler.
  5. Bilirkişi adayı,Bilirkişi Listesi kesinleştiğinde,Genel Merkez tarafından belirlenen avans miktarını (75.00 YTL. ) Odamızın 271551 nolu posta çeki hesabına yatırarak dekontunu Şubemize teslim etmelidir.
  6. Bilirkişilik yapacak üyelerimiz,TMMOB Bilirkişi Yönetmeliği uyarınca 9-10 Aralık 2006 tarihinde,Şubemizde düzenlenecek '' Bilirkişi Eğitim Seminerini'' başarı ile tamamlayarak ''Bilirkişi Yetki Belgesi '' almalıdır. 

Okunma Sayısı: 2817